Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Vancouver

 • Vancouver
  Vancouver
  Vancouver
 • Vancouver
  Vancouver
  Vancouver
 • Vancouver
  Vancouver
  Vancouver
Kraj:Kanada
Stan:British Columbia
Kontynent:Ameryka Północna
Opis:Odpowiednie warunki dla rozwoju tego miasta stwarza jego położenie - usytuowane jest bowiem na górzystym wybrzeżu, otoczone wodą z trzech stron, z dostępem do portu.

Vancouver, uznawane za jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone jest w zachodniej części Kanady. Jego nazwa pochodzi od nazwiska angielskiego badacza George’a Vancouvera, który w XVIII wieku podróżował po wybrzeżach Ameryki Północnej. Odpowiednie warunki dla rozwoju tego miasta stwarza jego położenie - usytuowane jest bowiem na górzystym wybrzeżu, otoczone wodą z trzech stron, z dostępem do portu. Nietypowym zjawiskiem tutaj są bardzo gęste i długo utrzymujące się mgły.

 

Miasto to słynie z organizacji pokazów sztucznych ogni. Co roku nad zatoką English Bay odbywa się wyjątkowe widowisko, w którym biorą udział przedstawiciele z różnych państw świata. Ciekawostką jest, iż Vancouver w 2001 roku został wybrany z 213 miast na świecie jako najlepsze miejsce do zamieszkania. Nic dziwnego, skoro w ciągu 5 lat, liczba mieszkańców zwiększyła się aż o 17% - obecnie jest ich około 600 tysięcy. To trzeci co do wielkości ośrodek Kanady.

Turyści przybywający do Vancouver z pewnością nie będą mieli powodów do narzekań. Znajdzie się bowiem wiele miejsc, gdzie można odpocząć. Jest tu aż 180 parków. Najbardziej znany - Park Stanley - uznawany jest za ostoję dzikiej przyrody i, ze względu na wspaniałe ogrody i plaże, ulubione miejsce rozrywki osób tam mieszkających.

Będąc w Vancouver niewątpliwie warto odwiedzić tętniący życiem rynek Public Market oraz starówkę – Gastown. Tu znajdzie się wiele sklepów, butików i restauracji. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że ulice są zatłoczone i bardzo ruchliwe.

 

Dla osób, które potrzebują nieco sportu zachętą mogą być liczne wyciągi narciarskie, lodowiska i inne obiekty sportowe. Dla miłośników muzeów też coś się znajdzie – założona w 1931 roku Galeria Sztuki, Planetarium z fontanną w kształcie kraba, Muzeum Antropologii z niepowtarzalnym zbiorem totemów czy Muzeum Morskie. Nie można też zapomnieć o pierwszym klasycznym chińskim ogrodzie położonym w Chinatown.

 

Dla tych, którzy lubią nietypowe widowiska, prawdziwą rozrywką mogą być pokazy sztucznych ogni, organizowane co roku nad zatoką English Bay. Niezwykłym powodzeniem cieszy się też podróż kolejką linową (Grouse Mountain), podczas której można zobaczyć niesamowite widoki. Vancouver słynie również z mostów wiszących. Ciekawym i niezapomnianym przeżyciem może być wycieczka do znajdującego się w północnej części miasta mostu Capiano.

 

Atrakcji czekających nas podczas pobytu w Vancouver można wyliczać bardzo dużo. Dla tych jednak, którzy mają ograniczony czas, wystarczą dwa dni, aby zobaczyć to, co najpiękniejsze i najciekawsze.

Do Vancouver poza dwoma znaczącymi liniami kolejowymi prowadzi również autostrada transkontynentalna licząca ok. 7 tysięcy km. Jest to jedyna tak ważna droga kierująca nas do portów Kanady. Dla pasażerów podróżujących po mieście ważną rolę odgrywa połączenie promowe, metro, ale również port lotniczy.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA