Wyszukiwarka

Hotele

Quality Suites Toronto Airport

Miasto:Toronto

Gwiazdki:   

Ocena:50% na TAK

Howard Johnson Hotel Downtown Toronto

Miasto:Toronto

Gwiazdki:  

Ocena:50% na TAK

Delta Chelsea

Miasto:Toronto

Gwiazdki:    

Ocena:50% na TAK

Studio 6 Toronto - Mississauga

Miasto:Toronto

Gwiazdki:  

Ocena:50% na TAK

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Toronto

 • Panorama Toronto - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Toronto - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Toronto - katalog miast - Why Not Fly
 • Panorama Toronto - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Toronto - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Toronto - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Kanada
Stan:Ontario
Kontynent:Ameryka Północna
Opis:Toronto jest największym miastem Kanady oraz stolicą prowincji Ontario. Uważane jest za ekonomiczną stolicę anglojęzycznego państwa oraz kosmopolityczną metropolią z siecią parków rekreacyjnych i kulturalnych udogodnień...

Toronto jest największym miastem Kanady oraz stolicą prowincji Ontario. Uważane jest za ekonomiczną stolicę anglojęzycznego państwa oraz kosmopolityczną metropolią z siecią parków rekreacyjnych i kulturalnych udogodnień. Ekonomia Toronto jest jedną z największych w Zachodnim świecie. Warta jest 305 miliardów dolarów. W mieście żyje blisko 150 grup etnicznych w liczbie ponad 2,5 mln, a w zespole miejskim 5,7 mln. Miasto w 2001 roku otrzymało od ONZ tytuł: Najbardziej wielokulturowego miasta na świecie. Język angielski jest językiem z którego korzysta mniej niż 52% mieszkańców.

 

Ciekawostki:

 • Toronto uważane jest za jedną z najbardziej zielonych metropolii świata. Około 20% powierzchni miasta zajmują tereny zielone.
 • Stolica Kanady jest trzecim największym ośrodkiem teatru angielskojęzycznego na świecie (wyprzedza go Nowy Jork i Londyn). Corocznie, blisko 200 grup teatralnych wystawia spektakle w mieście.

Nocne życie w Toronto w dużej mierze koncentruje się na dzielnicy Clubland znanej z ogromnej liczby klubów, restauracji oraz barów. Popularne kluby taneczne znajdują się głównie wzdłuż ulic Richmond i Adelaide Street. Dance Cave jest jednym z najpopularniejszych klubów. Przez 5 dni w tygodniu odbywają się tutaj imprezy przy muzyce z lat 60-tych, Garage Rock oraz Soul. W środku tygodnia często odbywają się koncerty. Jeśli jesteś studentem najlepiej udać się do historycznej dzielnicy Annex, gdzie znajduje się bar studencki The Brunswick House. Natomiast miłośnicy koncertów mogą wybrać się na stadion Roger Center, gdzie oprócz meczów ligi bejsbolowej rozgrywanych przez drużyny Blue Jays oraz Argonauts, organizowane są liczne koncerty znanych gwiazd muzyki. Wśród festiwali wymienić można dwutygodniowy Festiwal Kultury Karaibskiej.

Toronto może pochwalić się bardzo dobrze rozbudowanym systemem komunikacji miejskiej w skład który, wliczają się tramwaje, metro, autobusy. Co ciekawe na wszystkie wymienione środki transportu kupuje się bilet jednorazowy (w ofercie są również bilety jednodniowe i bilety uprawniające do kilku przyjazdów). Warto zwrócić uwagę na to, iż Toronto jest bardzo obszernym miastem i w większości wypadków najwygodniejszym środkiem transportu jest samochód. Jeżeli planujemy zwiedzić Downtown, lepszym rozwiązaniem będzie komunikacja miejska, ponieważ w samym centrum jest niewiele miejsc parkingowych, a dostępne podziemne parkingi są bardzo drogie. W godzinach szczytu najlepiej wybrać metro, które jest najbardziej funkcjonalnym i najszybszym sposobem przemieszczania się po mieście. Natomiast komunikacja tramwajowa posiada bogatą ofertę liniową, lecz jest o wiele wolniejsza. Toronto wyróżnia przyjazne podejście do rowerzystów, co przejawia się licznymi trasami rowerowymi. Najbardziej przystępną z nich jest dwupasmowa ulica dla rowerzystów, która prowadzi wzdłuż brzegu jeziora Ontario aż do centrum miasta.

Znaleziono 18 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Dla podróżnika

 • Royal Ontario Museum - muzeum z nowoczesną duszą
  Jest w Toronto taka budowla, która z zewnątrz przypomina raczej dziwaczną strukturę przypadkowo pozostawioną przez nazbyt roztrzepaną, obcą cywilizację niż zwyczajny budynek. Mowa tu o Royal Ontario Museum, czyli największym muzeum w Kanadzie.
 • CN Tower - stalowy symbol Toronto
  Zanim ukończono budowę dubajskiego giganta Burdż Chalifa, to najwyższa wolnostojąca budowla świata znajdowała się w Ameryce Północnej. Był rok 1976, kiedy zaprezentowano światu mierzący dokładnie 553, 33 metry wysokości budynek CN Tower w Toronto.
 • Casa Loma - kanadyjski zamek
  Z hiszpańskiego "casa loma" znaczy mniej więcej tyle co "dom na wzgórzu". I faktycznie budynek położony jest na niewielkim wzniesieniu na Austin Terrace w pobliżu Davenport Road. Tylko skąd w Kanadzie wziął się średniowieczny zamek?
 • Zielone Toronto
  W Toronto zieleń zajmuje prawie 20% powierzchni, na statystycznego mieszkańca przypada 10 drzew, a pól golfowych jest więcej niż wielkopowierzchniowych galerii. To najprawdziwsza zielona stolica świata.

Aktualności

Galerie

Katalog hoteli

Katalog restauracji

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA