Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Wellington

  • Katalog miast - Wellington - Why Not Fly
    Katalog miast - Wellington - Why Not Fly
    Katalog miast - Wellington - Why Not Fly
Kraj:Nowa Zelandia
Kontynent:Oceania
Opis:Jest stolicą Nowej Zelandii. Znajduje się na Wyspie Północnej. Jest trzecim co do wielkości miastem Nowej Zelandii. Zamieszkuje je zaledwie 192 tysięcy osób. Wellington to najbardziej wysunięta na południe stolica świata.

Jest stolicą Nowej Zelandii. Znajduje się na Wyspie Północnej. Jest trzecim co do wielkości miastem Nowej Zelandii. Zamieszkuje je zaledwie 192 tysięcy osób. Wellington to najbardziej wysunięta na południe stolica świata.

W stolicy znajduje się kilka obiektów, gdzie turyści chętnie spędzają czas podziwiając tamtejszą kulturę: Muzeum Narodowe Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa, Nowozelandzka Orkiestra Symfoniczna, Nowozelandzka Sekcja Baletowa oraz Muzeum Miasta Wellington i morza.


Wellington to centrum krajowego przemysłu filmowego. To tam Peter Jackson kręcił trylogię "Władca Pierścieni".

Port lotniczy Wellington to główne lotnisko, położone 6 kilometrów na północny wschód od miasta. Lotnisko obsługuje loty krajowe oraz połączenia z Australią i wyspami pacyficznymi.

Po mieście kursują autobusy, trolejbusy, a także pociągi. Dobrze rozbudowana jest sieć dróg krajowych. Z Wellington można dostać się na Wyspę Południową - promy kursują z portu morskiego miasta.

Znaleziono 2 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Katalog restauracji

Najczęściej szukane