Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Szczecin

  • Szczecin - katalog miast - Why Not Fly
  • Szczecin - katalog miast - Why Not Fly
  • Szczecin - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Opis:Miasto położone w północno-zachodniej Polsce, nad rzeką Odrą, przy granicy polsko- niemieckiej. Jest stolicą i największym miastem województwa zachodniopomorskiego...

Miasto położone w północno-zachodniej Polsce, nad rzeką Odrą, przy granicy polsko- niemieckiej. Jest stolicą i największym miastem województwa zachodniopomorskiego. Centrum miasta oddalone jest od Morza Bałtyckiego o około 65 km. Szczecin otoczony jest trzema dużymi kompleksami leśnymi – puszcze Wkrzańska, Bukowa i Goleniowska. W samym centrum miasta znajduje się również mnóstwo zieleni.
Miasto, podobnie jak kilka innych dużych polskich miast, jest kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Miasto jest ośrodkiem turystycznym z dużą ilością zabytków - znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Tarasy widokowe oraz najciekawsze obiekty architektoniczne położone są na Wałach Chrobrego, czyli dużej skarpie o długości ok. 500 m, biegnącej wzdłuż Odry. Szczecin jest ośrodkiem kulturalnym, a także miejscem kultu religijnego- mieści się tu: kuria arcybiskupia, liczne kościoły, bazyliki oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W Szczecinie warte zwiedzenia są muzea m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Techniki i Komunikacji oraz teatry m.in. Teatr Współczesny, Teatr Polski. Od 2010 roku posiada nową atrakcje w Parku Kasprowicza - jest to balon na ciepłe powietrze. Przy sprzyjającej pogodzie unosi się on nad ziemią, pozostaje jednak do niej przytwierdzony czterema linami. Zdarza się, że wykonuje się nim także swobodne loty.
W Szczecinie odbywają się różne popularne imprezy cykliczne np. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE, Piknik nad Odrą, Week&Mody, Noce Europejskiej Kinematografii, Festiwal Młodych Talentów ''Gramy'' oraz liczne festiwale muzyczne.

Komunikacja lotnicza obsługiwana jest przez międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin – Goleniów im. NSZZ "Solidarność" położony ok. 47 km od centrum miasta. Obsługuje on loty czarterowe i sezonowe. Posiada stałe połączenia lotnicze z: Warszawą, Londynem, Liverpoolem, Dublinem, Oslo. Port lotniczy posiada także nowoczesną wieżę kontroli lotów.
Drugim lotniskiem jest Szczecin-Dąbie, pełni on rolę lotniska sportowego Aeroklubu Szczecińskiego.
Podstawowym środkiem transportu publicznego w Szczecinie stanowi sieć tramwajowa. Funkcjonuje także 75 linii autobusowych. Ponadto 6 różnych linii kolejowych zbiegających się w tym mieście tworzy szczeciński węzeł kolejowy. W granicach miasta funkcjonuje ponad 40 km ścieżek rowerowych. Z Nabrzeża Pasażerskiego przy Wałach Chrobrego odpływają statki wycieczkowe Odra Queen i Peene Queen. Pływają one po Odrze i wodach szczecińskiego portu. W 2008 roku uruchomiony został wodolot do Świnoujścia. W mieście działa morskie Przejście Graniczne Szczecin.

Znaleziono 1 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA