Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Lublin

  • Lublin - katalog miast Why Not Fly
  • Lublin - katalog miast Why Not Fly
  • Lublin - katalog miast Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Opis:Miasto leżące we wschodniej części kraju, na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzyca. Jest stolicą województwa lubelskiego. Lublin jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury...

Miasto leżące we wschodniej części kraju, na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzyca. Jest stolicą województwa lubelskiego. Lublin jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Lublin posiada ciekawe zabytki do których możemy zaliczyć m.in. Bramę Grodzką i Krakowską, zamek z Kaplicą Św. Trójcy oraz Krypty Bazyliki Dominikańskiej. Atrakcję stanowią też zabytkowe kamienice w rynku, szlaki turystyczne oraz parki. Nocne życie toczy się tutaj w licznych klubach i pubach. W Lublinie działa Wojewódzki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury oraz Akademickie Centrum Kultury. Życie kulturalne Lublina rozwija się także dzięki kinom, teatrom, filharmonii, operze. Godne uwagi są również lubelskie galerie i muzea. Z tego miasta wywodzi się kilka znakomitych polskich grup kabaretowych. Rozwija się tu także kultura alternatywna – m.in. sztuka performance, alternatywne projekty teatralne czy plastyczne.

W połowie 2009 roku został ogłoszony przetarg na budowę lotniska w Świdniku, który ma być wykonany do 2012 roku i będzie obsługiwał loty krajowe i międzynarodowe. Transport miejski stanowią trolejbusy i autobusy. Lublin jest jednym z 3 miast w Polsce, które stawiają na rozwój ekologicznej i oszczędnej trakcji trolejbusowej.

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA