Wyszukiwarka

Hotele

First Hotel

Miasto:Paryż

Gwiazdki:   

Ocena:50% na TAK

Ibis Avenue d'Italie

Miasto:Paryż

Gwiazdki:   

Ocena:50% na TAK

Opéra Marigny

Miasto:Paryż

Gwiazdki:    

Ocena:50% na TAK

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Paryż

 • Paryż: Wieża Effila - Katalog miast Why Not Fly
  Paryż: Wieża Effila - Katalog miast Why Not Fly
  Paryż: Wieża Effila - Katalog miast Why Not Fly
 • Paryż - Katalog miast Why Not Fly
  Paryż - Katalog miast Why Not Fly
  Paryż - Katalog miast Why Not Fly
 • Katedra Notre-Dame, Paryż - Katalog miast Why Not Fly
  Katedra Notre-Dame, Paryż - Katalog miast Why Not Fly
  Katedra Notre-Dame, Paryż - Katalog miast Why Not Fly
Kraj:Francja
Kontynent:Europa
Opis:Paryż – stolica Francji, jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Miliony turystów zakochanych w tym niezwykłym mieście, przybywa tu co roku, by podziwiać liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Znakiem rozpoznawczym Paryża jest wieża Eiffla.

Paryż – stolica Francji, jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Miliony turystów zakochanych w tym niezwykłym mieście, przybywa tu co roku, by podziwiać liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Znakiem rozpoznawczym Paryża jest wieża Eiffla. Niektórzy turyści wybierają Paryż jako doskonałe miejsce do zrobienia zakupów – dzięki licznym sklepom i domom mody, inni zabierają tutaj swoją drugą połówkę na romantyczną randkę.
Wycieczkom do Paryża sprzyja łagodny i umiarkowanie wilgotny klimat tego regionu. Oprócz
kulturowego znaczenia Paryża, odgrywa on ważną rolę w Europejskiej edukacji. W mieście zlokalizowany jest Węzeł Wiedzy i Innowacji Technologicznych (EIT), który powstał z inicjatywy Unii Europejskiej i biorą w nim udział paryskie uczelnie.

Paryż, jak wiadomo, jest jedną z czołowych stolic mody. To tutaj tworzą i organizują swoje pokazy znani projektanci i prestiżowe domy mody. Miasto jest idealnym miejscem dla miłośników zakupów. Jednak zakupy i moda to nie wszystko. Równie ekscytujące może okazać się zwiedzanie tego pięknego miasta, obfitującego w ciekawe zabytki z różnych epok, takie jak: Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedra Notre -Dame, Bazylika Sacré Coeur, Opera Garnier. Spośród licznych paryskich muzeów, najsłynniejsze to Luwr czy Musée d'Orsay. Najbardziej znaną ulicą w mieście jest Aleja Pól Elizejskich. Miłośnicy sztuki mogą udać się do Montmartre – dzielnicy bohemy artystycznej. W okolicach Paryża znajduje się główna atrakcja turystyczna dla dzieci (i nie tylko), czyli Disneyland Resort Paris – park rozrywki Walta Disneya.

Miasto stanowi największy węzeł komunikacyjny we Francji. Podstawowym elementem komunikacji zbiorowej Paryża jest kolej podziemna. Transport na większe odległości zapewnia licząca kilka linii, kolej miejska – RER. Uzupełnieniem dla niej jest liczący kilkanaście linii transport podmiejski, obsługiwany przez sieć Transilien. Ponadto w mieście funkcjonuje ponad 300 linii autobusowych obsługiwanych przez ok. 4000 pojazdów. Koleje państwowe zapewniają połączenia z większością miast we Francji, a także z wieloma miastami za granicą.
Paryż otoczony jest przez trzy obwodnice, ułatwiające transport samochodowy. Sieć paryskich dróg jest gęsta i bardzo długa.
Najważniejszym lotniskiem obsługującym Paryż jest port lotniczy im. Charles'a de Gaulle'a. To jeden z największych portów lotniczych w Europie i na świecie. Drugi, mniejszy port to Orly, położony na południe od Paryża. Wykonywane są tu głównie loty w ruchu krajowym oraz do południowej Europy i północnej Afryki. W pobliżu miejscowości Beauvais, znajduje się trzeci port wykorzystywany przez loty czarterowe oraz tanie linie lotnicze.

Znaleziono 9 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Dla podróżnika

 • Wieża Eiffla - symbol Francji
  Wieża Eiffla - została zbudowana w 1889 roku z okazji Wystawy Światowej według projektu Gustawa Eiffla. Po wystawie wieża miała zostać rozebrana. Eiffel nie chciał jednak do tego dopuścić i postanowił przekazać ją nauce...

Katalog hoteli

Katalog restauracji

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane