Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Oslo

Kraj:Norwegia
Kontynent:Europa
Opis:Oslo jest stolicą i największym miastem Norwegii. Kiedyś nazywane było Christiania i Kristiania. Leży nad Fiordem Oslo. Oslo jest stolicą Norwegii od roku 1299. Obecnie w mieście mieszka około 11% całego społeczeństwa Norwegii...

Oslo jest stolicą i największym miastem Norwegii. Kiedyś nazywane było Christiania i Kristiania. Leży nad Fiordem Oslo. Oslo jest stolicą Norwegii od roku 1299. Obecnie w mieście mieszka około 11% całego społeczeństwa Norwegii. Oslo jest ośrodkiem naukowym i kulturowym. Ponadto miasto jest siedzibą norweskiego handlu i stanowi centrum gospodarcze. Miasto uważane jest jako najdroższe miejsce świata. Potocznie nazywane "Miastem Międzykulturowym".

Do najważniejszych obiektów turystycznych miasta zalicza się Pałac Królewski oraz siedzibę Parlamentu. Głównymi atrakcjami Oslo są: Zamek i forteca Akershus; Muzea: Statku Polarnego Farm, Henryka Ibsena, Kon-Tiki, Narciarstwa, Ludowe, Łodzi Wikingów i inne; skocznia narciarska; ratusz; oraz centra rekreacyjne. Do najpopularniejszych miejsc rozrywki, zalicza się: Park Vigelanda oraz plażę Huk i Paradisbukta. W mieście znajduje się również Centrum Nagrody Pokojowej Nobla oraz Gmach Opery.

Do Oslo w bardzo łatwy sposób dostać się można samochodem, autobusem, pociągiem, promem oraz samolotem. Wszystkie statki i promy cumują na nabrzeżu w centrum miasta, co ułatwia zwiedzanie atrakcji turystycznych. Transport publiczny ułatwia podróżowanie w stolicy Norwegii. Kursuje tu metro oraz autobusy, tramwaje oraz promy. W każdym z tych środków transportu obowiązują te same bilety. Międzynarodowy Port Lotniczy Oslo-Gardermoen zlokalizowany jest w odległości około 45 km na północ od centrum miasta. Jest najruchliwszym portem w Norwegii. Z lotniska do centrum można dojechać ekspresowym i lokalnym pociągiem, autobusem, wynajętym samochodem lub taksówką.

Znaleziono 5 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Katalog restauracji

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA