Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Eurotunel

 

Tunel pod kanałem La Manche, łączący Francję z Wielką Brytanią, działa od 1994 roku. Ma on około 50 km długości. W rzeczywistości ruch odbywa się w dwóch osobnych tunelach, w każdym z nich w innym kierunku, natomiast trzeci przeznaczony jest dla służb ratowniczych i serwisowych. Tunele znajdują się od 45 do 70 m pod poziomem dna morza.


Przewóz osób i pojazdów na tej trasie zapewniają dwaj przewoźnicy: Eurostar i Channel Tunnel Rail Link. Ruch pod kanałem odbywa się z prędkością 160 km/h.


Linię łączącą francuskie Calais z angielskim Folkestone obsługują pociągi Shuttle, należące do Channel Tunnel Rail Link. Umożliwiają one tranzyt samochodów i autobusów. Niestety posiadacze pojazdów z instalacją gazową nie mogą skorzystać z tej usługi.


Przewóz pasażerów odbywa się również na trasach Londyn-Paryż (ok. 2,5 godziny) i Londyn-Bruksela (około 2 godzin). Trasy obsługiwane są przez pociągi Eurostar, poruszające się z prędkością 300 km/h (w tunelu zwalniają).


Terminale przeznaczone do załadunku działają bardzo sprawnie. Ruch pociągów odbywa się wahadłowo.

Bilety na przejazd Eurotunelem można zarezerwować za pośrednictwem naszego biura.

Jeśli masz pytanie skontaktuj się z nami

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA