Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Waszyngton

 • Capitol Waszyngton - katalog miast - Why Not Fly
  Capitol Waszyngton - katalog miast - Why Not Fly
  Capitol Waszyngton- katalog miast - Why Not Fly
 • Widok na Waszyngton - katalog miast - Why Not Fly
  Widok na Waszyngton - katalog miast - Why Not Fly
  Widok na Waszyngton - katalog miast - Why Not Fly
 • Pomnik Waszyngtona (Washington Monument) - katalog miast - Why Not Fly
  Pomnik Waszyngtona (Washington Monument) - katalog miast - Why Not Fly
  Pomnik Waszyngtona (Washington Monument) - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Stany Zjednoczone
Stan:District Of Columbia
Kontynent:Ameryka Północna
1 -1 100% 0%

Waszyngton – stolica Stanów Zjednoczonych, założona 17 lipca 1790 roku, potocznie nazywana Dystryktem lub D.C. Położona nad rzeką Potomac, graniczy ze stanami Wirginia oraz Maryland. Waszyngton to siedziba prezydenta, Kongresu, ministerstw i parlamentu USA. Miasto posiada bardzo ciekawą budowę urbanistyczną, nietypową dla innych miast Stanów Zjednoczonych. Charakterystyczne szerokie arterie zbiegają się w końcu w dwóch miejscach: jednym z nich jest Kapitol (siedziba Kongresu) oraz Biały Dom (siedziba prezydenta). Te dwie najważniejsze budowle łączy szeroka aleja, która stanowi centrum handlowe stolicy. Na prawym brzegu rzeki Potomac mieści się Pentagon (Ministerstwo Obrony) Waszyngton jest ważnym ośrodkiem kulturalno – naukowym kraju. Znajduje się tu aż 7 uniwersytetów, oraz jedna z największych bibliotek na świecie – Biblioteka Kongresu, założona w 1800 roku. Na terenie dystryktu znajdują się takie organizacje jak: Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Organizacja Praw Amerykańskich czy Międzyamerykański Bank Rozwoju.

Co ciekawe w Waszyngtonie nie ma drapaczy chmur, niska zabudowa została ustalona już na początku XX wieku.

Mimo historycznego charakteru stolicy Stanów Zjednoczonych, nie można w niej się nudzić. Choć rozrywka będzie się nieco rózniła od kolorowego i głośnego Las Vegas, to na pewno znajdziemy coś dla siebie. Zwiedzanie należy rozpocząć od wcześniej wspomnianych: Białego Domu i Biblioteki Kongresu. Ten pierwszy zbudowany na wzór dublińskich pałacyków w stylu gregoriańskim, dziwi swoimi małymi i przytulnymi rozmiarami. Choć samo zwiedzanie nie bedzie zbyt ciekawe, to w pamięci na pewno pozostanie fakt odwiedzenia siedziby jednej z największych osób na świecie. Biblioteka Kongresu – kolejny etap wędrówki mieści ogromne zbiory cennych mikrofilmów, w budynku znajdują się również rękopisy oraz słynne przemówienie Martina Lutera Kinga "I have a dream".

Będąc w Waszyngtonie warto również wybrać się do parku Mall, najczęściej odwiedzanego miejsca w tym mieście. Mall to serce życia społecznego i politycznego. To tu zawsze odywają się największe prostesty i demonstracje. Głównym punktem w tym rejonie jest Washington Monument, wysoki na 150 metrów, z którego rozciąga się wspaniała panorama miasta. Ci którzy mają w sobie żyłkę detektywa, zadowoleni będą z odwiedzin siedziby FBI (Federal Bureau of Investigation) Jej część jest otwarta dla turystów. Podczas zwiedzania poznać można techniki zbierania odcisków palców, czy medtod walki z przestępczością. Dodatkową atrakcją są pokazy strzelania m.in. z broni automatycznej. Jeśli dość mamy już mocnych wrażeń, możemy odwiedzić National Gallery of Art – największe muzeum sztuki w mieście i jedno ze wspanialszych na świecie. W zbiorach znajdziemy sporo dzieł z petersburskiego Ermitrażu. Sowieci potrzebując gotówki, sprzedali je amerykanom.

W części północno – zachodniej dystryktu sporo jest klubów jazzowych, można także tu usłyszeć współczesnego bluesa, lub R&B. W Waszyngtonie roi się też od knajpek z muzyką stricte alternatywną, typu indie rock.

Po stolicy USA można poruszać się metrem, które jest dosyć szeroko rozgałęzione oraz autrobusami. W przypływie gotówki możemy skorzystać z taksówek. Ceny biletów waszyngtońskiego metra zaczynają się od $ 1,95 a kończą na $ 5. Cena zależy oczywiście od długości przejazdu. Autobusem przejedziemy się już od $ 1,50. Busy kursują także w kierunku portów lotniczych Dulles International Airport (5A) oraz Baltimore Washington International Thurgood Marshall Airport (B30) Taki bilet będzie kosztował nas $6 ($1,90 dla sędziwych wiekiem oraz osób niepełnosprawnych) Dla wytrwałych pozostaje wypożyczenie roweru, bądź podróż na piechotę.