Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Sydney

 • Widok na Operę w Sydney - katalog miast - Why Not Fly
  Widok na Operę w Sydney - katalog miast - Why Not Fly
  Widok na Operę w Sydney - katalog miast - Why Not Fly
 • Wnętrze Opery w Sydney - katalog miast - Why Not Fly
  Wnętrze Opery w Sydney - katalog miast - Why Not Fly
  Wnętrze Opery w Sydney - katalog miast - Why Not Fly
 • Plaże Sydney - katalog miast - Why Not Fly
  Plaże Sydney - katalog miast - Why Not Fly
  Plaże Sydney - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Australia
Stan:New South Wales
Kontynent:Oceania
1 -1 100% 0%

Sydney to największe miasto Australii. Nie jest jego stolicą, jednak pełni funkcję stolicy stanu Nowa Południowa Walia.

 

Sydney jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast świata, jest ono wiodącym australijskim centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym. Położone jest nad Pacyfikiem, a jego Port Jackson jest największą na świecie naturalną zatoką. W mieście znajduje się ponad 70 plaż, a najsłynniejszą jest plaża Bondi Beach.W Sydney można podziwiać wiele pięknych zabytków, takich jak kościół St. James i mennica z XIX wieku. Najbardziej charakterystyczną dla tego miasta budowlą jest Sydney Opera House oraz jeden z największych na świecie mostów łukowych - most nad Zatoką Sydney czyli Sydney Harbour Bridge.

Sydney zachwyca turystów, pięknem architektury i zabytków. Znane jest także z licznych muzeów, Galerii Sztuki oraz akwarium z fauną południowych mórz. By móc podziwiać australijską przyrodę, warto wybrać się na wycieczkę w Góry Błękitne, które stanowią jeden z symboli Australii. Sport odgrywa ważną rolę w kulturze miasta. Najpopularniejszymi dyscyplinami są rugby, krykiet oraz football australijski.

W Sydney znajduje się miedzynarodowy port lotniczy Kingford Smith. Jest to największe lotnisko w Australii. Popularnym środkiem miejskiej komunikacji są nadziemne, naziemne oraz podziemne koleje. Po wodach zatoki przepływją promy, które funkcjonują jako transport publiczny. Poruszanie się po mieście zdecydowanie może ułatwić wynajęcie samochodu, jednak należy pamiętać o ruchu lewosrronnym i posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Podróżować po Sydney można także tradycyjnie – autobusem, taksówką lub rowerem. Ten ostatni jednak sprawdza się bardziej na obżeżach miasta, gdyż w centrach australijskich miast jest niewiele ścieżek rowerowych.