Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Rzeszów

  • Rzeszów - katalog miast - Why Not Fly
  • Rzeszów - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
1 -1 100% 0%

Rzeszów to miasto będące stolicą województwa podkarpackiego, znajdującego się w południowo-wschodniej Polsce. Przez miasto przepływa rzeka Wisłok. Rzeszów obecnie pełni funkcję ośrodka administracyjnego, przemysłowego, handlowo - usługowego, akademickiego i kulturalnego w tej części kraju. Jest członkiem Unii Metropolii Polskich. W stolicy Podkarpacia działają trzy urzędy konsularne (Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Słowackiej oraz Ukrainy). Rzeszów jest miastem bardzo estetycznym i jednym z bezpieczniejszych miast w Polsce.

Na terenie miasta znajdują się parki i trasy spacerowe oraz rowerowe. Dużymi obiektami rekreacyjnymi są: Park Kultury i Wypoczynku "Bulwary" z małą estradą koncertową, na której organizowane są latem imprezy plenerowe, Rezerwat Przyrody "Lisia Góra". Rozrywkę zapewniają także kina, filharmonia, teatry czy galerie. Ciekawe zabytki i miejsca historyczne to m.in. Rzeszowski Zamek, Pomnik Czynu Rewolucyjnego, Rynek i Ratusz, Podziemna Trasa Turystyczna, rzeszowskie deptaki – ulice Grunwaldzka i 3 Maja. Najpopularniejsze obiekty rekreacyjno-sportowe to stadion Stali Rzeszów, na którym odbywają się mecze piłkarskie i zawody żużlowe oraz Hala Podpromie, gdzie organizowane są lokalne i międzynarodowe targi, duże koncerty muzyczne oraz mecze siatkówki. Życie nocne toczy się w licznych klubach: Live, Revolution czy Obsession. W Rzeszowie organizowane są coroczne festiwale m.in. Carpathia Festival, RzeszOff Art Festiwal, Festiwal Filmów Optymistycznych oraz Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

W Rzeszowie znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka, oddalony od centrum miasta o 10 km. W 2009 roku był na 7 miejscu najbardziej ruchliwych portów w Polsce. Lotnisko w Jasionce posiada drugą co do długości - po Okęciu - drogę startową (jeżeli chodzi o lotniska cywilne). W obrębie portu funkcjonują także: Aeroklub Rzeszowski oraz Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej (jedyna w kraju cywilna szkoła pilotów).
Rzeszów jest podkarpackim węzłem kolejowym, posiadającym bezpośrednie połączenia m.in. z: Gdańskiem, Kijowem, Lwowem, Szczecinem, Warszawą, Wrocławiem oraz Zieloną Górą. Od 2010 roku działa sieć wypożyczalni miejskich rowerów, dzięki którym można wybrać się na wycieczkę po atrakcyjnych miejscach.