Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Rio De Janeiro

 • Ulice Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
  Ulice Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
  Ulice Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
 • Panorama Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
 • Panorama Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Rio de Janeiro - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Brazylia
Kontynent:Ameryka Południowa
1 -1 100% 0%

Rio De Janeiro jest przede wszystkim kojarzone z okresem karnawału. Jednak śmiało można powiedzieć, że miasto tętni życiem przez cały rok. Piękne widoki i cudowne plaże sprawiają, że mieszkańcy, tego brazylijskiego miasta, podobnie jak i turyści, nie tracą pogody ducha. Najsłynniejsze plaże Rio De Janeiro to np. Copacabana, Ipanema. Miasto słynie też z olbrzymiego posągu Chrystusa Zbawiciela znajdującego się na szczycie Corcovado. Nie da się ukryć, że Rio De Janeiro to miasto kontrastów. Obok imponujących, bogatych dzielnic znajdują się także tzw. Favele czyli dzielnice, w których panuje bieda, a miejsca te nie należą do najbezpieczniejszych.

Oprócz karnawału, który stanowi główny element proponowanej rozrywki w Rio De Janeiro, bardzo popularny jest również sport – a przede wszystkim piłka nożna i capoeira czyli połączenie tańca i sztuk walki. Piękne i wielkie plaże stwarzają możliwości do nurkowania i uprawiania surfingu, a także do odwiedzenia wielu jacht- klubów. W Rio turyści mogą odwiedzić również liczne kluby muzyczne, parki rozrywki, muzea, galerie oraz udać się za pomocą kolejki na szczyty Pao Açúar lub Corcovado, by podziwiać malowniczą panoramę miasta.
 

W Rio de Janeiro funkcjonują dwa lotniska użytku publicznego. Są to Port lotniczy Galeao oraz Santos Dumont. Na transport miejski składają się w głównej mierze autobusy oraz metro. Oprócz tego w Rio de Janeiro działają tramwaje. Autobusy jeżdżą często, są tanie i swoim zasięgiem dotykają cały teren miasta i jego okolice. Kilka różnych firm zapewnia transport tego typu. Podróżując autobusem można spotkać się z wersją pojazdu z klimatyzacją (droższa) i bez klimatyzacji (tańsza). Bilety można zakupić u kierowcy. Metro kursuje na dwóch liniach, które w sumie obejmują 35 stacji na długości 47 km. Jest to druga, co do wielkości, sieć metra w Brazylii po Sao Paulo. Bilet można kupić tylko na stacjach. Po Rio podróżować można również za pomocą samochodu, TAXI czy nawet roweru. Korzystanie z samochodu bywa jednak dość uciążliwe. Rowerem natomiast łatwo się przemieszczać, jednak ciężko pokonać nim większe odległości.