Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Lublin

  • Lublin - katalog miast Why Not Fly
  • Lublin - katalog miast Why Not Fly
  • Lublin - katalog miast Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
1 -1 50% 50%

Miasto leżące we wschodniej części kraju, na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzyca. Jest stolicą województwa lubelskiego. Lublin jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Lublin posiada ciekawe zabytki do których możemy zaliczyć m.in. Bramę Grodzką i Krakowską, zamek z Kaplicą Św. Trójcy oraz Krypty Bazyliki Dominikańskiej. Atrakcję stanowią też zabytkowe kamienice w rynku, szlaki turystyczne oraz parki. Nocne życie toczy się tutaj w licznych klubach i pubach. W Lublinie działa Wojewódzki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury oraz Akademickie Centrum Kultury. Życie kulturalne Lublina rozwija się także dzięki kinom, teatrom, filharmonii, operze. Godne uwagi są również lubelskie galerie i muzea. Z tego miasta wywodzi się kilka znakomitych polskich grup kabaretowych. Rozwija się tu także kultura alternatywna – m.in. sztuka performance, alternatywne projekty teatralne czy plastyczne.

W połowie 2009 roku został ogłoszony przetarg na budowę lotniska w Świdniku, który ma być wykonany do 2012 roku i będzie obsługiwał loty krajowe i międzynarodowe. Transport miejski stanowią trolejbusy i autobusy. Lublin jest jednym z 3 miast w Polsce, które stawiają na rozwój ekologicznej i oszczędnej trakcji trolejbusowej.