Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Monachium

  • Monachium - katalog miast
    Monachium - katalog miast
    Monachium - katalog miast
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
1 -1 50% 50%

Monachium, nazywane często drugą stolicą Niemiec, jest tak naprawdę stolicą Bawarii, położoną nad rzeką Izarą. To miasto wielkich zakładów przemysłowych (BMW , Siemens), centrum handlowe i finansowe. Jego nazwa wywodzi się od zakonników benedyktyńskich Mönchen – mnisi. Tradycyjnie, jak większość europejskich miast, tak i to składa się z dwóch różnych światów - historycznego i współczesnego. Kultura sięga tutaj średniowiecza i wiele tego typu zabytków zachowało się w starych metropoliach.

 

Monachium to prestiżowe targi, przyciągające co roku 2 miliony ludzi na blisko 40 imprez wystawienniczych. To również klub sportowy Bayern Monachium, święcący triumfy nie tylko w kraju. Wreszcie, to centrum nauki i siedziba najlepszych europejskich szkół wyższych. Liczba ludności w Monachium to około 1 342 166.

Szczególnym elementem wyróżniającym Monachium na tle innych miast w Europie jest słynny festiwal piwa Oktoberfest. Impreza ta odbywa się już od blisko 200 lat i podczas każdego takiego spotkania miliony ludzi wypija ponad 5 milionów litrów piwa.

 

Będąc w tym mieście, warto zobaczyć trochę zabytków. Najbardziej charakterystycznym obiektem jest Frauenkirche, czyli Kościół NMP wzniesiony na miejscu XIII wiecznej kaplicy, a jego najbardziej wyróżniającą cechą są dwie bliźniacze wieże przykryte nietypowymi kopułami z miedzianej blachy. Peterskircheto drugi kościół pod wezwaniem św. Piotra, stanowiący wizerunek Monachium, a jednocześnie jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc zabytkowych. Jeśli chodzi o Starówkę to jest ona typowa dla niemieckich miast, pełna mieszczańskich domów i wąskich ulic. Poza zabytkami architektury wart obejrzenia jest Ogród Angielski - największy  park w Europie i jeden z najstarszych na świecie.

 

Aby nieco odpocząć, można zatrzymać się nad malowniczo położonymi jeziorami, na przykład Starnberger See. Dla lubiących aktywny wypoczynek godny polecenia jest rower. Ścieżkami rowerowymi można dojechać prawie wszędzie. Rodziny z dziećmi bardzo chętnie przyjeżdżają do największego ogródka piwnego w Europie, czyli Hirschgarten, gdzie każdego dnia rozbrzmiewa śmiech i dobra muzyka.

 

Monachium warto odwiedzić ze względu na odbywające się tutaj Międzynarodowe Targi Monachijskie. Organizowanych jest tutaj około 40 specjalistycznych imprez targowych, gdzie uczestniczy ponad 30 000 wystawców i przeszło 2 miliony gości z 200 państw.

Aglomeracja Monachijska licząca około 2,6 milionów mieszkańców, posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową. Transport miejski obsługiwany jest przez sześć linii metra, S-Bahn, kolej regionalną i wiele linie tramwajowych. Metro jest świetnie oznaczone, podróżujący nie mają więc żadnych problemów z korzystaniem z komunikacji miejskiej. Najlepszym rozwiązaniem dla turystów jest kilkudniowy lub tygodniowy bilet, umożliwiający podróżowanie po mieście. System uzupełniony został przez linie autobusowe docierające na tereny pozbawione komunikacji szynowej. Dworzec główny znajduje się w ścisłym centrum miasta. Lotnisko w Monachium położone jest w odległości około 30 km na północny wschód. W 2006 obsłużyło ono około 34 miliony pasażerów.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA