Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Nowy Orlean

 • Koncert na ulicy Nowego Orleanu - katalog miast - Why Not Fly
  Koncert na ulicy Nowego Orleanu - katalog miast - Why Not Fly
  Koncert na ulicy Nowego Orleanu - katalog miast - Why Not Fly
 • Centrum miasta - katalog miast - Why Not Fly
  Centrum miasta - katalog miast - Why Not Fly
  Centrum miasta - katalog miast - Why Not Fly
 • Uliczni grajkowie - Nowy Orlean - katalog miast - Why Not Fly
  Uliczni grajkowie - Nowy Orlean - katalog miast - Why Not Fly
  Uliczni grajkowie - Nowy Orlean - katalog miast - Why Not Fly
 • Centrum Nowego Orleanu - katalog miast - Why Not Fly
  Centrum Nowego Orleanu - katalog miast - Why Not Fly
  Centrum Nowego Orleanu - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Stany Zjednoczone
Stan:Louisiana
Kontynent:Ameryka Północna
1 -1 50% 50%

Nowy Orlean to miasto zlokalizowane na południu Stanów Zjednoczonych, największa miejscowość stanu Luizjana. Położony w bagnistej delcie rzeki Mississippi, oddalony 150 km od ujścia do Zatoki Meksykańskiej. Przed częstymi wylewami nawiększej rzeki USA chroniony przez system tam i zapór. Miasto to także duży ośrodek przemysłowy i turystyczny.

Nowy Orlean został założony w 1718 roku przez Francuzów, a cztery lata później stał się stolicą Luizjany. Szybki rozwój miasta datowany jest na poczatki XIX wieku, wtedy to uregulowano m.in. rzekę Mississippi, wzrósł też poziom osadnictwa amerykańskiego w tym terenie. Z tego powodu port znajdujący się w Nowym Orleanie stał się jednym z najważniejszych w USA. Miasto rozbudowywano w wieku XX. Koncentrowano się szczególnie na osadnictwie na terenach wyższych, bądź osłaniających bezpośrednio od wody. Nowy Orlean leży bowiem w depresji i pozostaje w ciągłym zagrożeniu zalania wodą. Scenariusz ten sprawdził się w 2005 roku, kiedy to miasto zostało zniszczone przez huragan Katrina.

Nowy Orlean uznawany jest za stolicę muzyki jazzowej. W mieście odbywają się liczne festiwale i koncerty. Jeśli myślimy o Nowym Orleanie mówimy także o karnawale Mardi Gras (jednym z najstarszych na świecie) oraz o opowieściach grozy. "The Big Easy" czyli stolica totalnego luzu, nazywana jest często w naszym kraju "Krakowem nad Mississippi". To według wielu jedyne miasto amerykańskie posiadające prawdziwą duszę. Miasto tętni życiem przez całą dobę, a przechadzając się starymi uliczkami, słysząc wszechobecny jazz, napotkamy wiele atrakcji. Nowy Orlean słynie też z najlepszej kuchni w USA.

Kolejnym znakiem rozpoznawczym tego miasta są parady odbywające się podczas karnawału. Najbardziej znanym jest Mardi Gras, czyli Tłusty Wtorek. Turyści w maskach, wymyślnych makijażach przemierzają ulice Nowego Orleanu. Gdy już wyjdziemy z parady warto wybrać się na starówkę i odwiedzić Cafe du Monde, w której od 150 lat podaje się francuskie pączki i kawę. French Quater to z kolei uliczka gdzie znajduje się setki sklepów z kafejkami, restauracjami i antykami. Zabudowa starówki jest utrzymana w klimacie hiszpańsko – kolonialnym, z piętrowymi domami, gdzieniegdzie ozdobionymi fantazyjnymi balustradami.

Nowy Orlean jest rajem dla wszystkich fanów jazzu, ale nie tylko. Na ulicach można posłuchać także bluesa czy rocka. Legendy jazzu i bluesa koncertują wieczorami w Preservation Hall czy na Burbon Street. Ci którzy cenią muzykę improwizowaną, mogą wybrać się do Faubourg Marigny – dzielnicy artystyczno – gejowskiej. Bardzo popularną arterią jest Frenchmen Street, znajdują się przy niej kluby w których grają muzycy z całego świata, od jazzu po rocka.

W Nowym Orleanie znajduje się lotnisko Louisa Armstronga, zlokalizowane w Kenner, 15 kilometrów od centrum. Dojeżdżają do niego zarówno autobusy miejskie, taksówki oraz limuzyny. Do miasta można dostać się już od 2 $, jeśli korzystamy z transportu miejskiego. Tym samym autobusem za jazdę po mieście zapłacimy 1,25 $ za bilet jednorazowy, oraz 1,50 $ za podróż ekspresową. Oprócz tego możemy wypożyczyć limuzynę, taksówkę (dosyć tani koszt), albo dojechać do celu pociągiem. Te ostatnie kursują do Nowego Jorku, Chicago i Miami.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA