Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Moskwa

  • Moskwa - Katalog miast Why Not Fly
    Moskwa - Katalog miast Why Not Fly
    Moskwa - Katalog miast Why Not Fly
  • Moskwa - Katalog miast Why Not Fly
    Moskwa - Katalog miast Why Not Fly
    Moskwa - Katalog miast Why Not Fly
Kraj:Rosja
Kontynent:Europa
1 -1 50% 50%

To największe miasto i stolica Rosji, znajdujące się w Europie Wschodniej. Jest siedzibą najwyższych władz kraju. Moskwa to bogate miasto, będące jednocześnie jednym z najważniejszych ośrodków finansowych świata. Centrum miasta (a wraz z nim Kreml oraz plac Czerwony) zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Moskwa jest miastem wydzielonym Federacji Rosyjskiej, leżącym w strefie klimatów umiarkowanych. Podzielona jest na 10 okręgów i 123 rejony. Moskwa jest nieustannie wzbogacana poprzez nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Miasto jest najważniejszym ośrodkiem naukowym w kraju. Znajduje się tu mnóstwo uczelni wyższych, m.in. Rosyjska Akademia Nauk.

Moskwa zachwyca turystów przede wszystkim pięknem i różnorodnością architektury. Miejsca, które warto odwiedzić, podróżując po Moskwie to przede wszystkim Kreml moskiewski (gród warowny z zabudowaniami książęcymi, cerkwiami i budynkami administracyjnymi), Plac Czerwony (najbardziej znany plac Moskwy, znajdujący się w centrum miasta), Galeria Trietiakowska, czyli muzeum sztuk plastycznych z 1856 roku, ulice Arbat i Nowy Arbat – ulice w centrum Moskwy, zamieszkiwane niegdyś przez znanych rosyjskich artystów. Ponadto Moskwa oferuje zarówno turystom jak i mieszkańcom, wiele innych atrakcji, takich jak teatry, kina czy dyskoteki, puby i kluby.

Z powodu dużej ilości samochodów, główne ulice Moskwy bywają często przeciążone. Pomocne wtedy są tzw. Pierścienie Transportowe czyli obwodnice miasta. Miasto posiada sieć linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych. Kursują tu także mikrobusy, zwane dawniej Marszrutkami. Ważnym środkiem transportu w Moskwie jest metro oraz rozbudowana sieć linii kolejowych.
Moskwa posiada trzy główne porty lotnicze. Są to porty: Szeremietiewo- będące główną bazą linii lotniczych Aerofłot, Domodiedowo - najruchliwszy pasażerski port lotniczy Moskwy i Rosji, Wnukowo – trzecie co do wielkości lotnisko w regionie.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA