Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Frankfurt

 • Frankfurt - katalog miast
  Frankfurt - katalog miast
  Frankfurt - katalog miast
 • Frankfurt - katalog miast
  Frankfurt - katalog miast
  Frankfurt - katalog miast
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
1 -1 50% 50%

Frankfurt stanowi piąte co do wielkości miasto Niemiec. Jest jedną z najważniejszych metropolii finansowych świata, a zarazem znanym centrum wystawienniczym. Frankfurt słynie z wielu rzeczy – to centrum biznesu, finansów, metropolia sportowa i kulturalna z licznymi muzeami, operą, teatrami czy miejscem zamieszkania Goethego. To także europejska wersja Manhattanu, w której dominują drapacze chmur. Wreszcie, dokładnie w tym mieście odbywają się najbardziej popularne targi branżowe o zasięgu międzynarodowym. Po obu stronach Menu rozpościera się wyjątkowy pejzaż miasta - wznoszące się ostro ku górze wieżowce, dostojne domy mieszczan, piękne kościoły i eleganckie gmachy. Frankfurt jest plenerowym muzeum różnych stylów i epok. Stanowi jednocześnie leksykon sztuki współczesnej architektury. Przez wielu  uznawany jest również za najnowocześniejsze pod względem budowlanym miasto w Niemczech.

Zabudowa Frankfurtu bardzo przypomina tę z Nowego Jorku. Stanowi największe skupisko drapaczy chmur w Europie (jest ich aż kilkanaście). W kompleksie tym znajdują się również Commerzbank Tower oraz Messeturm– obiekty uznane za najwyższe w krajach Unii Europejskiej.

 

Jeśli chodzi o zabytki to we Frankfurcie nie ma ich zbyt wiele, gdyż miasto zostało doszczętnie zniszczone w czasie wojny.Stare Miasto Römerberg straciło około 90% zabudowy i niewiele odbudowano. Interesujące miejsca to przede wszystkim Kamienny Dom mieszczący galerię sztuki, gotyckiKościół Św. Bartłomieja, Dom Goethego z muzeum oraz zabytkowy Ratusz.

 

We Frankfurcie odbywają się najbardziej popularne targi tematyczne o zasięgu międzynarodowym. Dotyczą one różnorodnych dziedzin, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników książek, atrakcją będą Frankfurter Buchmesse, czyli Międzynarodowe Targi Książki. Impreza ta jest największym spotkaniem w swojej branży na świecie (około 7000 wystawców z ponad 100 krajów). Szczególnie dla panów warta polecenia może być Międzynarodowa Wystawa Motoryzacyjna (IAA). Odbywająca się co dwa lata impreza jest niepowtarzalnym dniem dla miłośników motoryzacji. Dla tych, którzy kochają wszystko, co wiąże się z muzyką fantastycznym wydarzeniem mogą być Targi Muzyczne. Musikmesse (bo tak brzmi oryginalna nazwa) to największe targi instrumentów, akcesoriów muzycznych, oprogramowania i sprzętu komputerowego dla muzyków oraz wydawnictw płytowych. W tym samym czasie odbywają się targi Prolight + Sound, czyli prezentacja sprzętu nagłośniającego, oświetleniowego oraz technik efektów estradowych.

Do Frankfurtu państwa znajdującego się w samym sercu Europy - można dolecieć z każdego zakątka świata, również ze wszystkich lotnisk w Polsce. Nic dziwnego, bowiem państwo to szczyci się z rozwiniętego portu lotniczego, drugiego w Europie pod względem ruchu pasażerskiego.

 

Można powiedzieć, że Frankfurt jest centralnym punktem Europy, co stanowi o jego znaczeniu jako węzła komunikacyjnego:

 • jedna z największych linii lotniczych świata - Ren-Men,
 • jeden z największych i najważniejszych węzłów kolejowych Niemiec – skrzyżowanie linii szybkich kolei  Intercity-Express (ICE). Pomiędzy Frankfurtem i Kolonią pociągi ICE jeżdżą po świeżowybudowanej linii kolei dużych prędkości (około 300 km/h),
 • system miejskiej komunikacji publicznej, na którą składają się kolej, szybka kolej miejska, autobusy, tramwaje oraz metro, dostępne na dworcu głównym i stacjach węzłowych

 

Frankfurt odgrywa również znaczącą rolę w Internecie. Znajduje się tu najbardziej znaczący w Niemczech internetowy punkt wymiany ruchu - organizacja zarządzająca niemiecką domeną internetową .de.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA