Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Edynburg

 • Zamek w Edynburgu - katalog miast - Why Not Fly
  Zamek w Edynburgu - katalog miast - Why Not Fly
  Zamek w Edynburgu - katalog miast - Why Not Fly
 • Widok na centrum miasta - katalog miast - Why Not Fly
  Widok na centrum miasta - katalog miast - Why Not Fly
  Widok na centrum miasta - katalog miast - Why Not Fly
 • Deszczowa ulica stolicy Szkocji - katalog miast - Why Not Fly
  Deszczowa ulica stolicy Szkocji - katalog miast - Why Not Fly
  Deszczowa ulica stolicy Szkocji - katalog miast - Why Not Fly
 • Stara zabudowa Edynburga - katalog miast - Why Not Fly
  Stara zabudowa Edynburga - katalog miast - Why Not Fly
  Stara zabudowa Edynburga - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Wielka Brytania
Kontynent:Europa
1 -1 100% 0%

Jedno z największych miast Wielkiej Brytanii, od 1437 roku stolica Szkocji, a zarazem siedziba szkockiego Parlamentu. Siódme co do wielkości miasto na Wyspach, nazywane w zamierzchłej przeszłości "Starym Kopciuchem". Znane z dorocznych festiwali z najsłynniejszym Edinburgh International Festival. Stolica Szkocji składa się z dzielnic: Old Town z zachowanymi średniowiecznymi zabytkami, oraz New Town, zbudowanym w XVIII wieku w celu poprawienia fatalnych wówczas warunków mieszkalnych w mieście. Na południowych przedmieściach Edynburga znajdują się ogromne przestrzenie The Meadows i Bruntsfield oraz Burgh Muir będące średniowiecznym miejscem kwarantanny dla ofiar zarazy.

Wcześniej wspomniane New Town, czyli Nowe Miasto - najbardziej popularna część Edynburga odznacza się szerokimi i przestronnymi ulicami, a w jego centrum znajduje się George Street, z wieloma szykownymi sklepami i restauracjami. Ulica ta biegnie między Queen Streeat a Princes Street, szerokiego traktu, zakończonego dużymi budynkami po obu stronach. Znajduje się w tej okolicy między innymi Royal Bank Of Scotland. Natomiast za pałacem Holyrood, będącym siedzibą brytyjskich monarchów w Szkocji, znajduje się obaszar wyasłego wulkanu, będący dziś popularnym miejscem spacerowym. Na zachód od tego miejsca wybudowano nowy gmach Parlamentu Szkocji.

W Edynburgu odbywają się liczne festiwale: Fringe Festival, Edinburgh International Film Festival, czy Edinburgh Jazz & Blues Festival. W mieście znajduje się także jeden z największych parków zoologicznych w Szkocji. Spotakć tu można szympansy, lwy azjatyckie czy lemury.

System komunikacji Edynburga opiera się niemalże tylko na połączeniach autobusowych. Sieć jest bardzo gęsta, a przystanki podobnie jak w Londynie, zlokalizowane są bardzo blisko siebie. Najpopularniejszy przewoźnik to Lothian Buses, obejmujący swoim zasięgiem całe miasto, oraz podmiot prywatny First. Obecnie trwa także budowa linii tramwajowej mogącej połączyć portową dzielnicę Leith z centrum miasta i lotniskiem.

 

Ceny biletów autobusowych:

 

 • Karnet dla dorosłych (umożliwiający nieograniczone przejazdy w ciągu dnia) - 3 funty
 • Karnet do lat 15 - 2,4 funta
 • Pojedynczy bilet - 1,1 funta
 • Pojedynczy bilet do lat 15 - 0,7 funta

 

10 kilometrów od miasta zlokalizowany jest port lotniczy Edinburgh International Airport. Najlepsze połączenie ów port posiada z Londynem. Oprócz tego do Edynburga swoje loty wykonuje wiele tanich linii lotniczych. Z lotniska do centrum i na odwrót można się dostać za pomocą Airlink Express - bilet dla dorosłych kosztuje 6 funtów (w dwie strony) oraz 3,5 funta w jedną stronę.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA