Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Donetsk

  • Donieck - katalog miast - Why Not FLY
    Donieck - katalog miast - Why Not FLY
    Donieck - katalog miast - Why Not FLY
Kraj:Ukraina
Kontynent:Europa
1 -1 50% 50%

Donieck nie należy do miast o bogatej historii, ale stanowi istotny punkt na mapie Ukrainy. Ta wielka, dynamiczna aglomeracja jest przemysłową i kulturalną stolicą obwodu donieckiego. Miasto położone jest ok. 95 km na północ od Morza Azowskiego, dookoła rozciąga się krajobraz stepowy, nie brakuje również lasów, rzek i jezior.

 

Donieck zaliczany jest do największych miast Ukrainy. Liczba mieszkańców wynosi ok. 975 959. Ciekawym zjawiskiem jest to, że językiem dominującym nie jest ukraiński, ale rosyjski.

Donieck jest miastem, w którym nie brakuje atrakcji. Miejscem, które warto zobaczyć jest ulica Artioma – będąca mieszanką starej i nowej architektury. Przebiega ona przez plac Lenina, który stanowi nie tylko popularne miejsce spotkań, ale również arenę najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście.

 

Do najbardziej urokliwych miejsc należy Bulwar Puszkina. Ten spokojny, pełen zieleni deptak stanowi idealne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Idealne warunki do tego, aby odpocząć stwarza nam również największy w Europie Ogród Botaniczny. Wyjątkowym przeżyciem może być również wizyta w donieckim Planetarium – nowoczesnym obiekcie z trójwymiarowymi obrazami przestrzeni kosmicznej. Kolejna atrakcja to delfinarium Nemo, które  gwarantuje doskonałą zabawę dla odwiedzających i prowadzi delfinoterapię dla osób chorych.

W Doniecku podstawą miejskiego transportu są marszrutki, które spod dworca kolejowego odjeżdżają właściwie we wszystkich kierunkach. Koszt biletu wynosi u kierowcy 2 UAH, przy każdym wejściu do pojazdu.

 

Taksówki w Doniecku nie mają określonej ceny, a sam koszt przejazdu, w porównaniu z zachodnimi realiami, nie jest zbyt wysoki. Kierowcy często godzą się również na kursy podmiejskie – za każdym razem należy jednak ustalić ostateczny koszt przejazdu jeszcze przed wejściem do taksówki.