Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Bydgoszcz

  • Bydgoszcz - katalog miast - Why Not Fly
  • Bydgoszcz - katalog miast - Why Not Fly
  • Bydgoszcz - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
1 -1 50% 50%

Bydgoszcz leży w północnej Polsce nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. Jest największym miastem województwa kujawsko-pomorskiego, stanowi duży ośrodek gospodarczy, akademicki, medyczny, sportowy. Spośród polskich miast Bydgoszcz jest jednym z najważniejszych ośrodków wojskowych (m.in. siedziba Pomorskiego Okręgu Wojskowego, Lotnicza Grupa Poszukiwawczo-Ratunkowa, Centrum Szkolenia Sił Połączonych- ośrodek sił NATO ).

Miasto słynie z szeroko rozwiniętej kultury muzycznej. Posiada filharmonię w której odbywa się wiele koncertów akustycznych oraz znaną Operę Nova. Bydgoszcz jest także ważnym ośrodkiem turystycznym w regionie. Na uwagę zasługuje Stare Miasto, Wyspa Młyńska oraz Śródmieście z wielkomiejską zabudową secesyjną. Unikatowym zabytkiem jest najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna – Kanał Bydgoski. W mieście podziwiać można wiele zabytkowych budynków, kościołów. Warto zwiedzić ciekawe muzea – np: Muzeum Okręgowe, Pomorskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Fotografii. Rozrywkę w mieście zapewniają liczne kluby muzyczne, kina, teatry, organizowane są również festiwale; lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe.
W okolicy występuje duże zagęszczenie szlaków turystycznych, przez miasto przebiega Międzynarodowa Trasa Rowerowa R-1. Miasto oferuje turystom dużą ilość miejsc noclegowych m.in. w kilku gwiazdkowych hotelach.
W Bydgoszczy za sprawą Centrum Kongresowego, znajdującego się w jednym z kręgów Opery Nova, rozwija się także turystyka biznesowa.

 

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz-Szwederowo znajduje się w odległości 3 km od centrum miasta. Obsługuje on loty rejsowe, czarterowe, towarowe oraz loty lotnictwa ogólnego. Drugie lotnisko w mieście to Bydgoszcz-Biedaszkowo, należące do Aeroklubu Bydgoskiego i funkcjonujące jako stacjonarna baza śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz lotnictwa ogólnego.
Bydgoski Węzeł Kolejowy tworzą trzy linie kolejowe znaczenia państwowego oraz trzy linie lokalne. W mieście oprócz 38 linii autobusowych komunalnych istnieje kilka linii prywatnych. Po mieście podróżować można tradycyjnymi tramwajami, a także tramwajami wodnymi, kursującymi po rzece Brdzie w sezonie od maja do października.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA