Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Pekin

  • Wielki Mur Chiński - Pekin - katalog miast - Why not Fly
    Wielki Mur Chiński - Pekin - katalog miast - Why not Fly
    Wielki Mur Chiński - Pekin - katalog miast - Why not Fly
  • Tron Cesarza w Zakazanym Ogrodzie - Pekin - katalog miast - Why not Fly
    Tron Cesarza w Zakazanym Ogrodzie - Pekin - katalog miast - Why not Fly
    Tron Cesarza w Zakazanym Ogrodzie - Pekin - katalog miast - Why not Fly
Kraj:Chiny
Kontynent:Azja
1 -1 100% 0%

Pekin jest stolicą Chińskiej Republiki Ludowej. Jest drugim, co do wielkości miastem Chin, wyprzedza go tylko Szanghaj. Szacuje się, że liczba mieszkańców Pekinu przekracza 7,5 miliona, a w całej aglomeracji miejskiej jest ponad 14 milionów mieszkańców. Obszar miasta to 4,5 tys. km kwadratowych, natomiast zespół miejski ma
17 tys. km kwadratowych. Pekin uznawany jest za miasto kontrastów, z jednej strony nowoczesna metropolia z drugiej zaś zauważyć można wiele zabytków starożytnych Chin. W Pekinie jest wiele miejsc turystycznych wartych zwiedzenia. Są to m.in Grobowce Dynastii Ming, Pekińskie Akwarium, Pałac Letni, Park Jingshan, Wielki Mur w Badaling, Muzeum Nauki i Techniki, Park Beihaj, Pekiński Ogród Botaniczny, Ogród narodowości chińskich, Pekińskie Zoo.

Pekin proponuje swoim obywatelom szczególnie szeroki wachlarz rozrywek od ciekawych tańców ludowych, przez sztuki teatralne, koncerty po same operowe przedstawienia. W trakcie wizyty w Pekinie warto odwiedzić tradycyjną chińską operę, całkiem odmienną od tych, które znajdują się w Europie. Jedną z ciekawych i popularnych rozrywek wśród Pekińczyków jest puszczanie latawców. Tradycja tych zawodów sięga aż X wieku. W godzinach popołudniowych w parkach miejskich można zobaczyć setki latawców, zwłaszcza podczas święta yang czyli dziewiątego dnia dziewiątego miesiąca w kalendarzu chińskim.

Dynamiczny rozwój ekonomiczny wymusił na rządzie rozwinięcie transportu i dzięki temu Pekin posiada dziś największą sieć komunikacyjną w kraju. Dodatkowym atutem jest lokalizacja międzynarodowego portu lotniczego, który znajduje się 23 km od centrum miasta. W Pekinie znajdują się trzy główne dworce kolejowe, natomiast w samym centrum jest aż 5 stacji kolejowych. Cześć pociągów wyjeżdżających z Pekinu ma znaczenie międzynarodowe, gdyż dojeżdża do rosyjskiej stolicy - Moskwy, Hongkongu oraz Korei Północnej. W związku z Igrzyskami Olimpijskimi, które odbyły się w 2008 roku, szybko udoskonalono także kolej miejską. W stolicy mamy możliwość podróżowania trolejbusami lub autobusami. Środkiem transportu, który również cieszy się dużą popularnościom jest metro. Najdroższym ze spotykanych w Pekinie środków lokomocji są taksówki. Jak widać jest wiele sposobów poruszania się po Pekinie, ale najszybszym i najbardziej rozpowszechnionym sposobem przemieszczania są rowery. Trasy rowerowe rozciągają się przez całe miasto, a samych dwu kołowców jest niemal tyle samo co samochodów.