Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Berlin

 • Brama Branderburska - Berlin - katalog miast - Why Not Fly
  Brama Branderburska - Berlin - katalog miast - Why Not Fly
  Brama Branderburska - Berlin - katalog miast - Why Not Fly
 • Kanały w Berlinie - katalog miast - Why Not Fly
  Kanały w Berlinie - katalog miast - Why Not Fly
  Kanały w Berlinie - katalog miast - Why Not Fly
 • Panorama Berlina - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Berlina - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Berlina - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
1 -1 100% 0%

Berlin jest stolicą i jednocześnie największym miastem Niemiec. Powierzchnię 890 km2 zamiekszuje blisko 3,5 mln osób. Berlin znajduje się we wschodniej części państwa, nad rzeką Sprewą i Hawelą. Miasto podzielone jest na 12 dzielnic, a każda z nich posiada oddzielny samorząd oraz prawa zbliżnone do praw miejskich.
Berlin zachwyca turystów interesującymi i pięknymi budowlami. Atrakcją i wizytówką miasta stał się Reichstag ze swoją nową kopułą.

Zwiedzając Berlin warto odwiedzić tamtejsze imponujące muzea i galerie. Do ich największych skarbów należą ołtarz pergamoński i brama miejska Babilonu w "Pergamonmuseum" oraz Nefretete znajdująca się w Neues Museum. W Berlińskich galeriach można podziwiać także eksponaty sztuki nowoczesnej, watro zwiedzić Muzeum Filmowe przy placu Poczdamskim, czy Muzeum Muru Berlińskiego. Oprócz muzeów, w Berlinie i jego okolicach, znajdują się liczne zamki, prezentujące barokowy przepych. Miasto posiada wiele miejsc zieleni, największym z nich jest park "Tiergarten" – nazywany zielonymi płucami Berlina. Dla zakochanych idealnym miejscem na spacery jest malownicza „Wyspa Pawia”. Berlin jest bardzo rozrywkowym miastem. Na jego scenach co wieczór odbywają się liczne przedstawienia, spektakle, koncerty. Sport w życiu berlińczyków jest bardzo ważny. Międzynarodowe mistrzostwa lekkiej atletyki i berliński maraton, co roku przyciąga wielu kibiców.

Berlin to wielki węzeł komunikacji lotniczej, drogowej, kolejowej i wodnej. Mieści się tam kilkanaście autostrad lokalnych i zewnętrznych. Funkcjonują 2 porty lotnicze Schönefeld i Tegel. Do 2008 roku działał jeszcze jeden port – Tempelhof. Berliński węzeł kolejowy stanowi jeden z największych węzłów w Niemczech. Dworce obsługują pociągi dalekobieżne i regionalne. Popularnym szlakiem komunikacji wodnej jest szlak Berlin - Szczecin – Bałtyk, stanowiący najkrótszą drogę z Berlina do Bałtyku.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA