Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Barcelona

  • Barcelona - katalog miast Why Not Fly
  • Pomnik Krzysztofa Kolumba w Barcelonie - katalog miast Why Not Fly
  • Widok z lotu ptaka na Barcelonę - katalog miast Why Not Fly
  • La Sagrada Familia - katalog miast Why Not Fly
Kraj:Hiszpania
Kontynent:Europa
1 -1 100% 0%

Barcelona to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, stolica autonomicznej Katalonii, położona nad Morzem Śródziemnym. To także najwiekszy ośrodek przemysłowy i finansowy kraju. Przeciętnemu mieszkańcowi świata znana przede wszystkim z klubu piłkarskiego FC Barcelona i największego w Europie stadionu Camp Nou, oraz charakterystycznej, secesyjnej bazyliki La Sagrada Familia, będącej dla wielu symbolem stolicy Katalonii. Atrakcji w słonecznej Barcelonie jest jednak o wiele, wiele więcej. Barcelona to miasto o przyjaznym, śródziemnomorskim klimacie z niebywale czystymi uliczkami, gotyckim budownictwem (dzielnica Barri Gothic), oraz zatłoczonymi plażami (Barceloneta), oraz... papugami na drzewach. Jednym z najruchliwszych traktów Barcelony jest La Rambla, długi deptak z licznymi sklepikami i restauracjami prowadzący do pomnika Krzysztofa Kolumba i wielkiego Port Vell. "Barca" to miejsce spotkań wielu kultur, miejsce tętniące życiem, z wszechobecnym typowym dla Hiszpanii gwarem.

Czy w Barcelonie można sie dobrze bawić? To pytanie wogóle wydaje się niepotrzebne. Stolica Katalonii oferuje bardzo bogatą ofertę rozrywkową. Oprócz wspaniałych zabytków takich jak La Sagrada Familia, Pałacu Muzyki Katalońskiej, czy Parku Guell zaprojektowanego przez Antoniego Gaudiego, rodzimego architekta i inzyniera secesyjnego, Bracelona oferuje jedno z największych oceanariów w Europie "L'Aquarium", wybrac się można także do Muzeum Picassa, z najbogatszą kolekcją dzieł artysty, czy do bajecznego Parku de la Ciutadella, odpoczywając pod cieniem palm i dziko rosnących drzew mandarynek i pomarańcz. Nie sposób nie wspomnieć o największym stadionie Europy - Camp Nou, będącym gratką dla wszystkich fanów słynnego klubu FC Barcelona. Stadion moze pomieścić do 100 tys. osób i robi oszałamiające wrażenie. Barcelona to miejsce wielu restauracji, kawiarń, dyskotek i miejsc koncertowych. W takim miejscu chyba nie sposób się nudzić...

 

Ostrzeżenie:

 

  • Przechadzając się wspomnianym wcześniej najsłynniejszym traktem Barcelony La Rambla, trzeba dokładnie zabezpieczyć swój portfel i inne wartościowe przedmioty. Kieszonkowcy obecni szczególnie w tym miejscu, mogą sprawić że wycieczka po wspaniałej Barcelonie może stać się mniej przyjemna.

Najlepszym i najszybszym sposobem poruszania sie po Barcelonie jest metro. Bardzo rozbudowana sieć pozwala na szybkie dotarcie do wybranego celu. Najkorzystniejszym zakupem jest bilet T-10, oferujący dziesieć przejazdów wraz z transferami (miejsca w których można bezpłatnie przesiąść się na inną stację) Koszt biletu wynosi około 8 euro. Bilet ważny jest także na przejazdy autobusami czy kolejką. Korzystną opcją jest także nabycie "Barcelona City Card", karty która pozwala na darmowy transport oraz zniżki na bilety do muzeów oraz na poszczególne imprezy.

2 dniowy bilet kosztował nas będzie 25 euro, natomiast 5 dniowy 40 euro. Jeśli nie chcemy zanieczyszczac środowiska i sami ustalać trasę przejazdu, możemy skorzystać z oferty wypożyczalni rowerów, której stanowiska są dostępne w najważniejszych punktach miasta. Można również wypożyczyć auto, ale ten środek transportu w zatłoczonym mieście nie wydaje sie być korzystną opcją.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA