Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Ateny

  • Ateny - katalog miast Why Not Fly
    Ateny - katalog miast Why Not Fly
    Ateny - katalog miast Why Not Fly
  • Partenon - katalog miast Why Not Fly
    Partenon - katalog miast Why Not Fly
    Partenon - katalog miast Why Not Fly
Kraj:Grecja
Kontynent:Europa
1 -1 100% 0%

Niewiele jest miast tak wyjątkowych jak Ateny. To tutaj historia, która ma tysiące lat przeplata się z nowoczesnym trybem życia. To właśnie Ateny uważane są za kolebkę cywilizacji europejskiej. Tylko tutaj można dojechać metrem pod świątynię potężnego Zeusa, a następnie udać się ze znajomymi do pobliskiej restauracji. Tylko tutaj można zwiedzać pozostałości po monumentalnych świątyniach na Akropolu, a schodząc ze wzgórza udać się na mecz Panathinaikos Ateny. Nikogo nie dziwi więc chyba fakt, że co roku miliony turystów odwiedza to miejsce. Niektórzy mogą być rozczarowani tym, że Ateny to nie tylko wszechobecne zabytki, lecz także nowoczesne miasto, centrum finansowe i naukowe kraju. Jednak każdy, kto choć raz tam był zawsze ma niedosyt i nawet ci, którzy początkowo byli zawiedzeni, pod koniec swojego pobytu są zachwyceni. Ateny są centralną częścią metropolii zwanej Wielkimi Atenami. Składają się na nią Ateny, Pireus oraz ich miasta satelickie. Całą aglomerację zamieszkuje w sumie 3,8mln. osób natomiast w samych Atenach żyje 750tys. mieszkańców.

Po całodniowym zwiedzaniu Aten nie ma mowy o odpoczynku. Nocne życie tutaj porównywane jest z takimi miastami jak Nowy Jork, Paryż czy Amsterdam. Ogromna ilość kawiarenek, restauracji, małych pubów zwanych barakia jak i dużych nocnych klubów w których można bawić się do białego rana sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać. W wielu miejscach zarówno w dzień jak i w nocy można posłuchać klasycznej greckiej muzyki na żywo. Wieczorem można udać się do teatru, na balet, koncert muzyki klasycznej jak i nowoczesnej. Występy często odbywają się w amfiteatrach. Ilość kawiarni, restauracji, klubów i barów jest tak duża, że często mieszczą się one zaraz obok siebie. Jednak w trakcie nocnego wyjścia nie można ominąć klubów zwanych bouzoukia. To miejsca, gdzie najchętniej bawią się Ateńczycy. Można w nich podziwiać muzykę wykonywaną na żywo. Ciężko zdefiniować Bouzoukia tak, aby oddać atmosferę tych miejsc, jednak każdy kto choć raz tam był mówi, że to niepowtarzalne przeżycie.

Ateny posiadają rozwiniętą sieć transportu miejskiego. Należą do niego metro, autobusy, trolejbusy, pociągi oraz tramwaje. Metro posiada trzy linie, z których jedna dociera do lotniska. Jest to stosunkowo nowy środek transportu w tym mieście dlatego nie dociera jeszcze do każdego miejsca. Obecnie sieć metra w Atenach to około 150km linii i 60 stacji. Ostatni pociąg metra kończy trasę 30 minut po północy. Między lotniskiem a centrum miasta kursują również linie kolejowe, które po drodze zatrzymują się na kilku stacjach. Najczęściej wybieranymi i najbardziej rozwiniętymi środkiem transportu są jednak autobusy oraz trolejbusy. Docierają one do większości miejsc w Atenach.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA