Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Aberdeen

  • Aberdeen - katalog miast - Why Not FLY
    Aberdeen - katalog miast - Why Not FLY
    Aberdeen - katalog miast - Why Not FLY
Kraj:Wielka Brytania
Kontynent:Europa
1 -1 50% 50%

Aberdeen często nazywane jest granitowym miastem, gdyż większą część starszych budynków zbudowano właśnie z granitu. To trzecie pod względem wielkości miasto w Szkocji. Jego rozwój związany jest z eksploatacją ropy naftowej z dna Morza Północnego. Stosunek do słynnej granitowej architektury Aberdeen zależy w dużej mierze od gustu patrzącego. Niektórzy dostrzegają w niej wiele odcieni i barw, inni zauważają tylko jednolitą szarość, uznając miasto za ponure i odpychające.

Powierzchnia miasta, które zamieszkuje ponad 176 tys. mieszkańców, wynosi około 185 km².

Do najważniejszych zabytków, które podczas pobytu w Aberdeen warto zwiedzić, należą stare budynki uniwersytetu, granitowa wczesnogotycka katedra St. Machar (XIV w.), czy zabytkowa kaplica. Od kilku lat tutejsze władze próbują zmienić stereotypowe wyobrażenie o Aberdeen, zastępując nadane mu miano Granitowego Miasta Miastem Różanym. Każdy wolny skrawek ziemi pokryły bowiem pełne kwiatów klomby, a parki należą obecnie do najpiękniejszych w Wielkiej Brytanii.

 

W Aberdeen znaleźć można wiele dobrych restauracji i hoteli, a zwiedzanie większości atrakcji jest bezpłatne, łącznie ze wspaniałą Galerią Sztuki i niezwykle interesującym Muzeum Marynistycznym. Miasto szczyci się dzielnicą portową, w której tętni życie nocne, puby są przepełnione i działają liczne teatry – te popularne, jak i eksperymentalne.

Autobusy stanowią główny środek transportu publicznego w Aberdeen. Większość miejskich autobusów obsługiwana jest przez sieć First Aberdeen, która obecnie ma największy udział dróg w mieście – wszystko za sprawą 22 uruchomionych usług. Duże znaczenie ma również stacja kolejowa Aberdeen, posiadająca 7 peronów i obsługująca około 2,65 mln pasażerów rocznie.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA