Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika

Miasto:Wrocław
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.airport.wroclaw.pl/
Adres:54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36530
Telefon na informację:(071) 358 13 81
Kod:WRO
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko w Starachowicach zostało zbudowane w 1938 roku, na potrzeby lotnictwa niemieckiego. Po wojnie na krótko przejęło je wojsko radzieckie. Od 1958 roku lotnisko jest włączone w sieć stałych połączeń krajowych polskich linii lotniczych. W styczniu 1992 roku lotnisko przyjęło nazwę Portu Lotniczego Wrocław S.A. Pierwsze połączenia międzynarodowe z terenu portu uruchomiono w 1993 roku.


Obecnie jest to piąty – pod względem ilości odprawianych pasażerów – port lotniczy w Polsce. Na terenie lotniska funkcjonują dwa terminale. Otwarcie trzeciego planowane jest na 2011 rok.


Pomiędzy portem lotniczym Wrocław – Starachowice, a kolejowym dworcem głównym kursuje przyspieszona linia autobusowa 406. Pod nowym terminalem, będącym obecnie w trakcie budowy, znajdować się ma stacja kolejowa. Połączenie kolejowe ma łączyć terminal z Dworcem Świebodzkim.Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA