Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Warszawa im. Fryderyka Chopina

Miasto:Warszawa
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.lotnisko-chopina.pl
Adres:P.P. „Porty Lotnicze” ul. Żwirki i Wigury 1 00-906 Warszawa
Telefon na informację:+48 22 650 4220
Kod:WAW
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko Chopina (Lotnisko Warszawa – Okęcie) posiada bardzo ciekawą historię. Początkowo było to lotnisko wojskowe. Plany o jego budowie powstały już w 1926 roku. W 1928 lotnisko zajęły Doświadczalne Warsztaty Lotnicze, a następnie przekazano je 1 Pułkowi Lotniczemu. W 1936 roku na teren portu przeniosły się warsztaty Polskich Linii Lotniczych "LOT", a niedługo potem przeniesiono tutaj operacje pasażerskie.

 

Uroczyste otwarcie lotniska dla przewozów pasażerskich nastąpiło 29 kwietnia 1934 roku. Podczas II wojny światowej port doznał sporych uszkodzeń – wysadzono hangary i zniszczono pasy startowe. Następnie dopiero w 1969 roku do publicznego użytku oddano Międzynarodowy Dworzec Lotniczy. Lotnisko funkcjonowało z jednym terminalem do roku 2008, kiedy to otworzono Terminal 2.

 

Jest to największy w Polsce port lotniczy. Od 2010 roku zmienił nazwę z Warszawa - Okęcie na Lotnisko Chopina. Znajduje się on w południowo - wschodniej części miasta w dzielnicy Włochy. Od centrum miasta lotnisko dzieli około 8 km. Powierzchnia portu zajmuje ponad 500 ha. Port Chopina posiada trzy czynne terminale pasażerskie: Terminal 1, Terminal 2 i Terminal VIP Aviation.

 

Z lotniska kursują linie autobusowe, nr: 148, 175, 188 oraz linia nocna N32, która kursuje codziennie w godzinach 23:09 - 04:39 na trasie Lotnisko Chopina - Dworzec Główny. W trakcie budowy pozostaje podziemna stacja kolejowa.Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA