Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Berlin-Schönefeld

Miasto:Berlin
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.berlin-airport.de/PL/index.html
Adres:Airport Schoenefeld 12529 Berlin
Telefon na informację:+49 180 5000 186
Kod:SXF
1 -1 100% 0%

 

Port został otwarty w 1934 roku. Po II wojnie światowej lotnisko zostało przejęte przez wojsko sowieckie. Do 1990 roku był to główny port lotniczy NRD. Było to jedyne lotnisko, które obsługiwało loty z wschodniego Berlina. Port lotniczy oddalony jest od centrum miasta o około 18 km w kierunku południowym.

 

  • Zaraz obok lotniska znajduje się stacja kolejowa z której – co około 20 min. – odjeżdżają linie S9 oraz S45. Dodatkowo odjeżdża stamtąd AirportExpress, który dojeżdża do centrum miasta. Express wyjeżdża co około 30min. i przejeżdża przez najważniejsze stacje kolejowe w Berlinie (Berlin Ostbahnhof, Alexanderplatz, Friedrichstrasse, Central Station, Zoologischer Garten).

 

  • Dostęp do różnych części miasta zapewnia również BVG czyli berlińska sieć tramwajów, autobusów oraz metra. Z lotniska można odjechać autobusami numer 162 oraz 171. W nocy kursuje linia N7, która zastępuje metro.

 

  • Przejazd TAXI z lotniska do centrum trwa około 30 min.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA