Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Singapur Changi

Miasto:Singapur
Kraj:Singapur
Kontynent:Azja
Strona WWW:www.changiairport.com
Adres:P O Box 1 Singapore 918141
Telefon na informację:+65 6542 1122
Kod:SIN
1 -1 100% 0%

Singapur Changi to międzynarodowe lotnisko miasta - państwa Singapuru, położone około 17 km od komercyjnego centrum miasta. Uważane jest za jedno z pięciu najważniejszych lotnisk Azji. Rocznie obsługuje około 37 milionów pasażerów.

 

Lotnisko posiada pięć terminali pasażerskich. Terminal 1,2 i 3 są połączone, można poruszać się między nimi pieszo lub specjalną kolejką. Terminal JetQuay, usytuowany za Terminalem 2, przeznaczony jest do obsługi specjalnych gości i VIP-ów. Piąty terminal to terminal Budget, położony z dala od innych terminali, obsługujący tanich przewoźników. Między terminalem Budget a terminalem 2 kursuje bezpłatny autobus lotniskowy. Wszystkie terminale mogą razem osłużyć do 73 milionów pasażerów rocznie.

 

Do dyspozycji pasażerów dostępne są: restauracje, bary, wiele sklepów, apteki, kantory wymiany walut, wypożyczalnie samochodów, kaplica. Na lotnisku jest też mozliwość skorzystania z kliniki, sal konferencyjnych, internetu, pokoi dla VIP-ów, specjalnych poczekalni, prysznicy, centrum spa, usług fryzjera lub kosmetyczki, basenu. Również osoby niepełnosprawne i matki z dziećmi mogą skorzystać z udogodnień specjalnie dla nich przygotowanych.

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód - trasa do komercyjnego centrum miasta to 17 km.
  • taxi - taksówki znajdują się przed halami przylotów. Podróż do centrum miasta trwa około 30 minut i kosztuje około 18-38 SGD.
  • autobusy - do miasta można dojechać autobusem linii 36, który kursuje między od 6.00 do 24.00. Podróż trwa około godziny. Bilet kosztuje około 2 SGD i są do nabycia u kierowcy (należy mieć przygotowaną odliczoną kwotę). Przystanki autobusowe znajdują się pod terminalami 1, 2 i 3. Autobusem lotniskowym można dostać się głównie do większości hoteli w Singapurze. Bilety na przejazd są do nabycia w halach przylotów terminali na stanowiskach Airport Shuttle. Autobusy kursują w dzień co 15 minut, a w nocy co pół godziny. Przejazd z lotniska do miasta kosztuje 9 SGD, dla dzieci – 6 SGD.
  • pociąg - stacja metra Changi Airport MRT znajduje sie pod terminalem 2 i 3. Pociągi kursują między 5:30 a 23:18. Podróż do centrum miasta trwa około 27 minut, a bilet kosztuje 2,70 SGD. Bilety są do nabycia na stacji.
  • wynajem aut - lotnisko umożliwia wynajęcie samochodów, które jest dość drogie z porównaniem do innych środków transportu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w halach przylotów terminali. Są czynne od 7.00 do 23.00.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA