Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Santiago de Chile

Miasto:Santiago
Kraj:Chile
Kontynent:Ameryka Południowa
Strona WWW:www.aeropuertosantiago.cl
Adres:Casilla 79 Correo Aeropuerto Internacional Santiago Chile
Telefon na informację:+ 56 2 690 17 52
Kod:SCL
1 -1 100% 0%

 

Port lotniczy Santiago de Chile to międzynarodowe lotnisko położone 10 km na północny zachód od stolicy Chile - Santiago. Jest to największy port lotniczy w państwie. Pełna nazwa lotniska - Aeropuerto Internacional Comodoro Arturo Merino Benítez – upamiętnia postać wybitnego pilota wojskowego.

 

Rocznie obsługuje ono około 9 milionów pasażerów. Posiada dwa terminale. Znajdują się one w tym samym budynku, w związku z czym przemieszczanie się między nimi nie powinno sprawiać problemów, w czym dodatkowo pomocne są korytarze, windy czy specjalne ruchome ścieżki.

 

Do dyspozycji pasażerów są między innymi: restauracje, bary, kawiarnie, sklepy, banki, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut, apteka a także centrum medyczne. Istnieje również możliwość skorzystania z internetu, faksu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi także przygotowano specjalne udogodnienia. Naprzeciwko terminalu znajduje się hotel Holiday Inn Santiago-Airport, który cieszy się dużą popularnością wśród podróżujących.

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód - lotnisko znajduje się 10 km na północny zachód od Santiago de Chile. Z lotniska do centrum miasta prowadzi droga nr 68.
  • taxi - postoje taksówek znajdują się przed obydwoma terminalami, na wysokości głównego piętra lotniska.
  • autobusy - dla podróżujących dostępne są zarówno autobusy komunikacji miejskiej, jak i minibusy, kursujące do centrum Santiago de Chile.
  • wynajem aut - istnieje możliwość wypożyczenia samochodów na lotnisku. Do dyspozycji podróżnych jest kilka firm, między innymi: Alamo, Avis, Budget i Hertz.


Komentarzy: 0