Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Rzeszów - Jasionka

Miasto:Rzeszów
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.rzeszowairport.pl/
Adres:Jasionka 942 36-002 Jasionka
Telefon na informację:+48 17 717 86 49
Kod:RZE
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko zostało zbudowane podczas hitlerowskiej okupacji w 1940 roku. Jednak już w 1944 roku, opuszczający Jasionkę Niemcy kompletnie je zniszczyli. Następnie teren lotniska przejęli Rosjanie. W roku 1949, decyzją Wydziału Lotnictwa Cywilnego Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego, port w Jasionce został odbudowany oraz udostępniony dla potrzeb komunikacji lotniczej.

 

Kolejna ważna data dla lotniska to rok 1954, kiedy to Zarząd Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych przejął od Państwowych Linii Lotniczych LOT zarząd nad portem. W latach 70-tych nastąpił znaczny rozwój lotniska. Port otrzymał rangę lotniska międzynarodowego. W 1987 roku powstało Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze", które skupiło wszystkie lotniska komunikacyjne w kraju. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka do końca czerwca 2009 roku znajdował się jego strukturach.

 

Port znajduje się 10 km od centrum Rzeszowa we wsi Jasionka. W 2009 roku był na 7 miejscu najbardziej ruchliwych portów w Polsce. Lotnisko w Jasionce posiada drugą co do długości - po Okęciu - drogę startową (jeżeli chodzi o lotniska cywilne). Do portu bardzo łatwo dostać się samochodem. Kursuje również specjalna linia autobusowa "L", która zabiera pasażerów bezpośrednio sprzed terminala i dojeżdża pod dworzec PKP oraz PKS w centrum miasta. Rozkład jazdy autobusu dopasowany jest do rozkładu lotów. Cena biletu bagażowego wynosi 8 zł (3 euro). Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA