Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

Miasto:Poznań
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Strona WWW:www.airport-poznan.com.pl
Adres:ul. Bukowska 285 60-189 Poznań
Telefon na informację:+48 61 849 23 43
Kod:POZ
1 -1 100% 0%

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego to międzynarodowy port lotniczy, jedno z najstarszych lotnisk w Polsce, położone 7 km na zachód od centrum Poznania. Na chwilę obecną jest to szóste lotnisko w Polsce pod względem ilości obsługiwanych pasażerów. Droga startowa portu wynosi 2503 m.


Posiada trzy terminale:

 • I - terminal pasażerski
 • II - terminal cargo, świadczy usługi związane z załadunkiem, wyładunkiem i magazynowaniem paczek i towarów
 • III - terminal – General Aviation, jest przystosowany i dedykowany pasażerom małych samolotów komunikacyjnych.
 •  

Na lotnisku znajdują się: kawiarnie, restauracje, cukiernie, bary, salon prasowy, sklepy wolnocłowe, wielobranżowe, kiosk, kantor wymiany walut, bank, bankomaty. Podróżni mogą również skorzystać z salonu fryzjerskiego, kawiarenki internetowej, apteki, biur podróży, salonu VIP, który jest w pełni wyposażony, przeznaczony do organizacji spotkań biznesowych i konferencji, punktu pierwszej pomocy, pokoju matki i dziecka, kaplicy oraz tarasu widokowego otwartego 24h/dobę z bezpłatnym wejściem, z którego można podziwiać odlatujące samoloty.


Podróż z/do lotniska:

 • samochód – lotnisko jest położone bezpośrednio przy głównej drodze kierującej do ważnych punktów Poznania: centrum (ok. 7 km), trasy wylotowej do Berlina, Dworca PKP czy terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dojazd do lotniska z centrum wynosi około 15 minut.
 • taxi – na lotnisku znajdują sie postoje taksówek radio taxi, które oferują najkorzystniejsze ceny oraz taksówki niezrzeszone.
 • autobus – przystanki autobusowe znajdują sie tuż przy głównym wejściu do terminalu pasażerskiego. Czas przejazdu z lotniska do centrum miasta to około 30 minut. Linie kursujące do portu to: linia 59, 48, pospieszna L, nocna 242.
 • pociąg – odległość z lotniska do najbliżeszego a zarazem głównego dworca PKP w Poznaniu wynosi niecałe 7 km, które można pokonać w 10 do 20 minut w zależności od środka transportu.
 • wynajem aut - istnieje możliwość wypożyczenia samochodów firm: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Red Spot, Thrifty.
   


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA