Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Chicago O'Hare

Miasto:Chicago
Kraj:Stany Zjednoczone
Stan:Illinois
Kontynent:Ameryka Północna
Strona WWW:http://flychicago.com/Default.aspx
Adres:10000 West O'Hare, Chicago, IL, 60666
Telefon na informację:+ 1 773 686 2200
Kod:ORD
1 -1 100% 0%

 

Port lotniczy Chicago-O'Hare to międzynarodowy port lotniczy położony około 30 km na północny zachód od centrum Chicago w granicach administracyjnych miasta, w stanie Illinois, w USA. Nosi nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego, Edwarda "Butch'a" O'Hare. Jest to drugi port lotniczy w USA i trzeci świata pod względem ruchu pasażerskiego – corocznie obsługuje ponad 75 mln pasażerów.

 

Na lotnisku ląduje lub startuje ponad 900 tysięcy samolotów rocznie.  O'Hare składa się z czterech terminali lotniczych, z czego jeden przeznaczony jest wyłącznie do ruchu międzynarodowego. Z portu lotniczego O'Hare korzystają regularnie 42 pasażerskie linie lotnicze oraz 27 linii cargo. Lotnisko obsługuje ponad 60 międzynarodowych kierunków lotów, w tym nawet do Warszawy.

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód - trasę z lotniska do Chicago można przejechać drogą I-90. W pobliżu lotniska znajdują się parkingi godzinne, dobowe i długo terminowe.
  • taxi - do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, których postój znajduje się przed każdym z terminali.
  • metro - pomiędzy lotniskiem a Chicago kursuje kolejka metra CTA (Chicago Transit Authority). Trasa na lotnisko oznaczona jest kolorem niebieskim. Kolejka kursuje 24 godziny na dobę, co 10 lub 8 minut. Przystanek kolejki znajduje się pod głównym parkingiem. Darmowa przesiadka pozwala na dojazd metrem także do portu lotniczego Midway jak i do wszystkich stacji metra w Chicago.
  • autobusy - do centrum Chicago dostaniemy się też autobusem Continental Airport Express, który kursuje co 10 minut. Przystanki znajdują się przed terminalem międzynarodowym oraz na najniższych piętrach terminali 1, 2 i 3.
  • wynajem aut - lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Na najniższym poziomie terminali 1, 2 i 3 znajdują się wypożyczalnie samochodów firm Alamo, Avis, Budget, Dollar, Hertz i National.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA