Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Monachium

Miasto:Monachium
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.munich-airport.de/en/consumer/index.jsp
Adres:FMG Flughafen München GmbH Nordallee 25 85356 München
Telefon na informację:+49 89 975 - 00
Kod:MUC
1 -1 100% 0%

 

Pierwotnie port znajdował się na terenie wioski Rien. Budowa lotniska Monachium/Riem ruszyła w 1936 roku. Pierwszy samolot wylądował tutaj w 1939 r. W tamtych czasach było to jedno z najnowocześniejszych lotnisk na świecie. Podczas II wojny światowej, za sprawą bombardowania, port lotniczy został prawie całkowicie zniszczony. Po wojnie było to pierwsze lotnisko w Niemczech, które oferowało loty cywilne.

 

W kolejnych latach port lotniczy rozwijał się prężnie. W 1962 r. obsłużono milionowego pasażera. Następnie w 1971 r. wybudowano nową halę przylotów. Lotnisko zostało przeniesione na terytorium wioski Freising w 1992 r. Od tego czasu port lotniczy przyjął nazwę Port lotniczy Monachium im. Franza Josefa Straussa. Jest drugim – po Frankfurckim – najruchliwszym lotniskiem Niemiec. Lufthansa wybrała lotnisko w Monachium na jedną ze swoich baz.

 

  • Lotnisko znajduje się 28 km na północny wschód od Monachium. Do portu można dojechać autostradą A9, która łączy się z A92. Rezerwacji miejsc parkingowych można dokonać poprzez stronę internetową portu.

 

  • Na terenie lotniska znajduje się stacja metra. Linie S8 oraz S1 kursują pomiędzy portem lotniczym, a dworcem centralnym w Monachium. Podróż trwa około 40 min.

 

  • Na lotnisku działa kilka wypożyczalni samochodów z których usług można skorzystać. Niektóre z nich czynne są do północy.

 

  • Autobusy odjeżdżające spod lotniska kursują do miejscowości: Freising, Erding i Markt Schwaben.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA