Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Londyn Heathrow

Miasto:Londyn
Kraj:Wielka Brytania
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.heathrowairport.com/
Adres:BAA, Heathrow Airport, 234 Bath Road, Hayes, Middlesex, UB3 5AP, United Kingdom
Telefon na informację:+44 (0)844 335 1801
Kod:LHR
1 -1 100% 0%

 

Czasy powstania portu lotniczego Heathrow sięgają I wojny światowej. Wtedy to tereny, na których obecnie znajduje się lotnisko były używane przez wojsko. Do publicznego użytku port został oddany dopiero w 1946 r. W latach 50-tych i 60-tych XX wieku lotnisko przeszło gruntowną modernizację. Wybudowano terminale numer 1,2 i 3 oraz nowy pas startowy. Od 1977 r. port lotniczy z centrum Londynu łączy linia metra Picadilly. Terminal 4 został otwarty w 1986 r., a ceremonii tej przewodniczyli książę i księżna Walii. Obecnie port lotniczy posiada 5 terminali lotniczych. Terminale 1, 2 i 3 połączone są podziemnym pasażem. Komunikację pomiędzy terminalami 1, 2 i 3, a terminalami 4 i 5 umożliwia darmowa kolejka i bezpłatne autobusy. Heathrow jest jednym z pięciu portów lotniczych obsługujących metropolię londyńską (obok City, Gatwick, Stansted oraz Luton), i jedynym z dwu (oprócz portu City) leżącym na obszarze Wielkiego Londynu, w Hillingdon. Lotnisko położone jest 24 km na zachód od centrum Londynu.

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód - lotnisko Londyn-Heathrow znajduje się w pobliżu autostrady M25 (łączącej z drogami całego kraju) i M4 (Londyn, zachodnia Anglia i południowa Walia). Podróż do centralnej części Londynu zajmuje około godziny, a wjazd do centrum może wymagać wniesienia specjalnej opłaty (Congestion Charge). Miejsca parkingowe można zarezerwować poprzez stronę internetową portu lotniczego.
  • kolej – pomiędzy lotniskiem a stacją kolejową Paddington kursuje expres. Przejazd nim trwa około 15 min. i kosztuje 16,50 £. Pociąg zwykły Heathrow Connect jedzie 25 minut, a koszt przejazdu w 1 stronę wynosi £6,90. Ponadto linia metra Picadilly odjeżdża z Terminali 1,2,3 do centrum miasta.
  • TAXI – postoje taksówek znajdują się przed każdym z terminali.
  • autobus - Central Bus Station (CBS)- jest jednym z największych dworców autobusowych w Londynie. Autobusy z terminala (4 i 5) lub Głównego Dworca Autobusowego (Central Bus Station) odjeżdżają do ponad 500 różnych miejscowości w całym kraju. Do portu lotniczego dojeżdżają również autobusy miejskie. W nocy kursuje autobus N9, który dojeżdża do centrum Londynu.
  • wynajem aut – wypożyczalnie samochodów funkcjonujące na lotnisku: Budget, Europecar, National, Alamo, Enterprise, Hertz, AVIS


Komentarzy: 0