Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Londyn Gatwick

Miasto:Londyn
Kraj:Wielka Brytania
Kontynent:Europa
Strona WWW:www.gatwickairport.com
Adres:Gatwick Airport, West Sussex RH6 0NP
Telefon na informację:+44 (0) 844 335 1802
Kod:LGW
1 -1 100% 0%

Port lotniczy Gatwick to drugi najruchliwszy międzynarodowy port lotniczy Londynu po Heathrow. Położony jest 40 km na południe od centrum stolicy Wielkiej Brytanii i 40 km na północ od miasta Brighton. Lotnisko w Gatwick obsługuje większość linii czarterowych w Anglii, ponieważ pozostałe lotniska mają ograniczone możliwości przyjęć m.in. port lotniczy w Heathrow. Port Lotniczy Gatwick obsługuje także wiele lotów do i z USA (z powodu ograniczenia lotów transatlantyckich na lotnisku Heathrow). Port lotniczy Gatwick jest drugim węzłem Virgin Atlantic i British Airways.

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód: port lotniczy Gatwick znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A23 i M23 London-Brighton. Dzięki obwodnicy Londynu - M25, można dostać się do najodleglejszego zakątku Wielkiej Brytanii.
  • taxi: postoje taksówek zlokalizowane są przed obydwoma terminalami. Firma Checker Cars obsługuje lotnisko, a podróż do centrum Londynu trwa ponad godzinę i wynosi około 80 funtów.
  • autobusy: dziennie jest ponad 400 połączeń autokarowych, odchodzących z przystanków przy terminalach. Głównymi przewoźnikami są National Express, The Gatwick Flyer. Informacje na temat wyjazdów autokarów znajdziemy na stronie internetowej i kasach znajdujących się w hali przylotów obydwu terminali.
  • pociągi: stacja kolejowa znajduje się przy terminalu południowym. Firma Gatwick Express oferuje szybkie połączenia pomiędzy centrum Londynu, a lotniskiem. Podróż pomiędzy lotniskiem, a Victoria Station w Londynie wynosi 30 minut i jest to obecnie najszybsze połączenie (bilet w granicach 15 funtów). Natomiast firma National Rail oferuje połączenia np. do Brighton, centrum Londynu, Londyn Victoria Station, Luton, London Bridge, Clapham Junction, Birmingham, Reading oraz wiele innych.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA