Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Lipsk/Halle

Miasto:Leipzig
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.leipzig-halle-airport.de/en/index.html?newLanguage=en
Adres:Flughafen Leipzig/Halle GmbH P.O. Box 1 04029 Leipzig Germany
Telefon na informację:+49 (0) 341 224-1155
Kod:LEJ
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko powstało w 1927 roku. Na tamten czas był to bardzo nowoczesny port. Podczas wojny teren ten zostaje przejęty przez Luftwaffe. Pod koniec wojny lotnisko zostało zbombardowane przez wojska aliantów. W kolejnych latach port lotniczy został odbudowany i rozwijał się aby dorównać wymaganiom. Po zmianach dokonanych w 1989 roku w Niemczech lotnisko ponownie odżyło. W 1990 roku zmieniono jego nazwę na Flughafen Leipzig/Halle GmbH. Następnie rozpoczęto prace renowacyjne i otworzono Terminal B. W 2003 roku zakończono prace nad nowym terminalem w którym znajdowała się m.in. stacja kolejowa. Ważnym wydarzeniem dla tego portu lotniczego było podpisanie umowy z firmą przewozową DHL. Dzięki niemu otwarto tu centrum przeładunkowe – przeładunek towarów wzrósł przez to ponad trzykrotnie.


Międzynarodowy port lotniczy Lipsk/Halle znajduje się w miejscowości Schkeuditz. Położony jest 15 km na północny zachód od Lipska i 23 km na południowy wschód od Halle. Ciekawostką może być to, że niektóre samoloty lądują na pasie startowym, który znajduje się na moście, bezpośrednio nad autostradą.


Lotnisko posiada bezpośrednie połączenie z autostradą A9 oraz A14. Pozwala to na łatwe dostanie się tam za pomocą samochodu. Ponadto z dworca, znajdującego się na lotnisku, co 30 min. odjeżdża pociąg metra, który dojeżdża do stacji Leipzig Central Station. Do Halle pociągi odjeżdżają co godzinę. Z dworca odjeżdżają również pociągi, które kursują aż do Hannoveru. Na lotnisku znajduje się również dworzec autobusowy z którego odjeżdżają zarówno autobusy do pobliskich miast jak i takie, których destynacją jest Drezno, Poczdam czy Kassel . Na terenie portu funkcjonuje kilka wypożyczalni samochodów.Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA