Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Lubeka

Miasto:Luebeck
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.fhl-web.de/en/home/
Adres:Flughafen Lübeck Blankenseer Str. 101 23560 Lübeck Germany
Telefon na informację:0049-451-58 301- 0
Kod:LBC
1 -1 100% 0%

 

Budowa lotniska rozpoczęła się w 1916 roku. Rok później była już zakończona pomyślnie. Lotnisko pełniło początkowo rolę bazy wojskowej. Po I wojnie światowej port lotniczy został zamknięty. Od roku 1933 ponownie był używany jako baza wojskowa. Po zjednoczeniu Niemiec lotnisko zaczęło się rozwijać bardzo szybko. W 1997 roku terminal został przebudowany i powiększony.


Port lotniczy Lubeka nazywany jest potocznie Lotnisko Hamburg Lubeka. Spowodowane jest to tym, że Lubeka jest drugim lotniskiem obsługującym przestrzeń powietrzną Hamburga. Port położony jest 8 km na południe od Lubeki. Do lotniska prowadzą autostrady A1 i A20. Ponadto z terenu portu lotniczego do miasta można dostać się za pomocą:

 

  • autobusu – specjalna linia pomiędzy lotniskiem a Hamburgiem kursuje zależnie od czasu przylotów/odlotów. Czas takiego przejazdu to około 75 min., a jego koszt to 10 Euro (cena może ulec zmianie). Do Lubeki dostać się można linią autobusową numer 6. Przystanek znajduje się około 50m od portu lotniczego. Średni koszt przejazdu to 2.60 Euro.

 

  • pociągiem – stacja kolejowa znajduje się około 300 m od lotniska. Pociąg jeździ bezpośrednio do centrum Lubeki, skąd w łatwy sposób można dostać się do Hamburga.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA