Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Katowice-Pyrzowice

Miasto:Katowice
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.katowice-airport.com/
Adres:ul. Wolności 90 42-625 Ożarowice
Telefon na informację:+48 32 39 27 385 (324)
Kod:KTW
1 -1 100% 0%

 

Podczas II wojny światowej na terenie dzisiejszego portu lotniczego Katowice Airport, znajdowało się niemieckie lotnisko zapasowe. Pod koniec wojny, gdy Niemcy wycofywali się pozostawili lotnisko bez walki, jednak częściowo je zaminowali i wysadzili fragmenty pasów startowych. Dnia 23 stycznia 1945 roku teren lotniska został przejęty przez Rosjan. Lotnictwo rosyjskie wyremontowało zniszczone tereny. Następnie tereny te zostały przejęte przez wojsko polskie, które wykorzystywało je jako lotnisko zapasowe. W latach 90-tych teren lotniska przekazano w ręce cywilne i od tego czasu zaczyna się jego właściwy rozwój.

 

Jest to międzynarodowy port lotniczy, który leży niedaleko miejscowości Pyrzowice. Od centrum Katowic dzieli go około 30 km. Na lotnisku znajdują się dwa terminale. Z portu za pomocą autobusów można dojechać do:

 

  • Bytomia - linie nr 85 i 53
  • Mierzęcic - linia nr 17
  • Katowic - linia Airport Bus

 

Ponadto do portu prowadzi droga ekspresowa S1, która w szybki sposób można się dostać z lotniska do Katowic.Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA