Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Kraków-Balice im. Jana Pawła II

Miasto:Kraków
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.krakowairport.pl/
Adres:ul. Kpt. M. Medweckiego 1 32-083 Balice
Telefon na informację:+48 801 055 000 | +48 12 295 58 00
Kod:KRK
1 -1 100% 0%

 

Kraków Airport im. Jana Pawła II (skrócona nazwa – Kraków Airport) – jest to międzynarodowe lotnisko, które znajduje się 11 km na zachód od centrum Krakowa.

 

Port w krakowskich Balicach funkcjonował jako lotnisko wojskowe. W 1964 roku część istniejącego już lotniska przeznaczono dla lotnictwa cywilnego. Port prężnie się rozwijał. W 1995 roku przyjął imię Jana Pawła II. W 2007 roku otwarto terminal krajowy oraz nową część terminalu T1. W tym samym roku zmieniono nazwę lotniska z Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice na Kraków Airport im. Jana Pawła II. W 2009 roku – pod względem odprawianych pasażerów i ilości operacji lotniczych - port był na 2 miejscu w Polsce.


Dojazd do centrum miasta trwa – w zależności od środku transportu – około 20 - 40 min.

 

Do centrum Krakowa można dostać się za pomocą:

 

  • Połączenia kolejowego – pomiędzy lotniskiem a centrum Krakowa kursuje specjalna linia PKP - „Balice Ekspres”. Koszt przejazdu z portu do dworca Kraków Główny kosztuje około 6 - 8 zł.

 

  • Połączenia autobusowego – koszt biletu, do którego ceny wliczony jest przewóz bagażu, wynosi 3 - 5 zł. Do centrum Krakowa dostać można się liniami :

292 – kursuje codziennie, co około 30 - 45 min.
208 – kursuje codziennie, co około 40 min.
209 (nocna) – codziennie, kilka kursów w ciągu nocy

 

  • Połączenia drogowego – w sąsiedztwie portu przebiega autostrada A4. W terminalu swoją bazę ma kilka wypożyczalni samochodów. Koszt przejazdu taksówką powinien wynieść około 50 zł, jednak zalecamy, aby przed rozpoczęciem kursu spytać o jego cenę.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA