Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

John F. Kennedy International Airport

Miasto:Nowy Jork
Kraj:Stany Zjednoczone
Stan:New York
Kontynent:Ameryka Północna
Strona WWW:http://www.panynj.gov/airports/jfk.html
Telefon na informację:(718) 244-4444
Kod:JFK
1 -1 100% 0%

 

Pierwotnie Port lotniczy im. Johna F. Kennedy'ego był znany jako Idlewild Airport – nazwa pochodziła od pola golfowego, na którego miejscu powstało lotnisko. Budowa portu rozpoczęła się w 1943 roku. Wtedy to też zmieniono nazwę lotniska na Major General Alexander E. Anderson Airport. Do 1963 roku wielokrotnie zmieniano nazwę portu, aż w końcu przemianowano go na John F. Kennedy International Airport. Pierwszy komercyjny lot z JFK (wówczas New York International Airport) odbył się w lipcu 1948 roku.

 

Port ten posiada największą liczbę połączeń międzynarodowych ze wszystkich lotnisk w USA. Podzielony jest na 8 terminali. Lotnisko znajduje się w dzielnicy Queens, która leży w południowo-wschodniej części Nowego Jorku. Od centrum Manhattanu lotnisko JFK dzieli około 19 km. W zależności od środka transportu, którym się poruszamy średni czas dojazdu z lotniska do Downtown Manhattan wynosi 30-40 min. Do miasta można dostać się na wiele sposobów:

 

  • Pociągiem (AirTrain JFK) - kursuje po terenie lotniska oraz łączy się z linią Long Island Rail Road oraz dojeżdża do stacji metra Jamaica oraz Howard Beach
  • Publiczne autobusy numer Q3, Q6, Q7, Q10 oraz B15 mają połączenie ze stacjami metra oraz kolejowymi
  • TAXI
  • Wypożyczenie samochodu


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA