Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Helsinki-Vantaa

Miasto:Helsinki
Kraj:Finlandia
Kontynent:Europa
Strona WWW:www.helsinki-vantaa.fi
Adres:P.O. Box 29, FIN-01531 Vantaa, Finland
Telefon na informację:+358 200 14636
Kod:HEL
1 -1 100% 0%

Helsinki-Vantaa to międzynarodowe lotnisko położone w mieście Vantaa, 19 km na północ od centrum Helsinek. Jest to jeden z głównych portów lotniczych Skandynawii i najruchliwszy w Finlandii.

 

Lotnisko posiada dwa terminale: krajowy i międzynarodowy oddalone od siebie w odległości 250 m i połączone wewnętrznym pasażem.

 

Do dyspozycji pasażerów dostępne jest wiele udogodnień. m.in. kawiarnie, restauracje, bary, sklepy wolnocłowe, apteka, bank, bankomaty a nawet pokój medytacji. Istnieje możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu WiFi i sal konferencyjnych.

 

Ciekawostka: Od lat Port Lotniczy Helsinki-Vantaa zajmuje czołowe miejsca w rankingu najlepszych lotnisk nie tylko w Europie, ale także na całym świecie (IATA).

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód – drogi znajdujące sie obok lotniska to E12 i 45.
  • taxi – postoje taksówek znajdują się przy halach przylotów obu terminali. Przejazd z lotnisk do centrum Helsinek zajmuje około pół godziny a opłata za kurs wynosi ok. 30 euro.
  • autobus – połączenia autobusowe oferują firmy YTV i Finnair City Bus. Trasę rozpoczynają od przystanku znajdującym się na wprost obu budynków terminali pasażerskich i kursują do centrum miasta. Czas podróży na tej trasie to około 40 minut. Autobusy hotelowe kursują wahadłowo do najbliższych hoteli, przejazd nimi jest bezpłatny.
  • wynajem aut – istnieje możliwość wypożyczenia samochodów firm Avis, Hertz, Europcar, Budget, Sixt. Wypożyczalnie są zlokalizowane w hali przylotów 2 przy korytarzu prowadzącym do terminala lotów krajowych.


Komentarzy: 0