Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Hanower

Miasto:Hanover
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.hannover-airport.de/index.php?id=fluginfo_index&L=1
Adres:Flughafen Hannover Langenhagen GmbH, Petzelstrasse 84, 30855 Langenhagen
Telefon na informację:+49(0)511 977-0
Kod:HAJ
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko w Hannover otwarte zostało w 1952 roku. W roku 1973 na terenie portu lotniczego wybudowano dwa terminale, które zasłynęły ze swojego nietypowego designu. Terminal C został wybudowany w 1998 roku. Następnie w 2000 roku pomiędzy lotniskiem, a stacją Hanover Central Station uruchomiono połączenie kolejowe.


Lotnisko znajduje się 11 km na północ od centrum Hanoweru. Jest ono jednym z ważniejszych portów lotniczych Niemiec. Obecnie na terenie lotniska funkcjonują cztery terminale: A,B,C i D. Z/do lotniska można dostać się za pomocą:

 

  • Samochodu – bezpośrednio do portu dobiega droga A352. Łączą się z nią autostrady A2 oraz A7. Pozwala to na łatwy dojazd z/do lotniska.

 

  • Połączenia kolejowego (metro) – w Terminalu C znajduje się dworzec kolejowy. Pomiędzy lotniskiem a Dworcem Centralnym w Hanoverze, w godzinach 4.30 a 24.00 kursuje linia S5. Przejazd z lotniska do centrum miasta trwa 15 minut, a koszt biletu to 2.80 Euro.

 

  • Połączenie autobusowe – dworzec autobusowy znajduje się zaraz przed Terminalem C. Autobus numer 470 kursuje pomiędzy portem lotniczym a centrum miasta, kilka razy w ciągu godziny. Koszt takiego przejazdu to 2 Euro.

 

  • TAXI – przejazd TAXI spod lotniska do centrum miasta trwa 20 minut i wynosi około 25 Euro

 

  • BUS – na terenie portu lotniczego działają przewoźnicy, którzy również mogą pomóc w dostaniu się do miasta

 

  • Wynajem samochodów - na lotnisku, zarówno znajdują się wypożyczalnie samochodów. Niektóre z nich działają całą dobę.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA