Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Düsseldorf

Miasto:Dusseldorf
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.duesseldorf-international.de/dus_en/
Adres:Flughafen Düsseldorf GmbH Postfach 30 03 63 D - 40403 Düsseldorf
Telefon na informację:+49-211-421-6944 | +49-211-421-7408
Kod:DUS
1 -1 100% 0%

 

Port lotniczy powstał w 1927 roku. Prace nad jego budową trwały dwa lata. Pierwszymi liniami lotniczymi, które operowały na terenie lotniska były Lufthansa. Podczas II wojny światowej port lotniczy został zamknięty dla użytku cywilnego, a kierownictwo nad nim przejęło wojsko. Sytuacja ta zmieniła się dopiero w 1948 roku. Wtedy to ponownie z usług lotniska mogli korzystać cywile.

 

Ponieważ rejon Düsseldorfu był kontrolowany przez Brytyjczyków, pierwszym przewoźnikiem, który po przerwie - spowodowanej wojną - zapewniał przeloty, były linie British European Airways. W 1975 roku uruchomiono połączenie kolejowe pomiędzy portem lotniczym a stacją w centrum miasta. Nowa stacja, mieszcząca się we wschodnim skrzydle lotniska, zostaje otwarta w 2000 roku. Rok później do użytku zostaje oddany odnowiony terminal B. 2002 rok to uruchomienie specjalnej linii kolei nadziemnej, łączącej port lotniczy ze stacją InterCity.

 

Port lotniczy Düsseldorf jest trzecim, co do wielkości, niemieckim lotniskiem. Znajduje się on 6 km na północ od miasta. Do lotniska można dostać się na wiele sposobów. Należą do nich:

 

  • transport samochodem – lotnisko znajduje się zaraz przy drodze A44
  • transport koleją – port lotniczy posiada swoją własną stację kolejową, na której codziennie zatrzymuje się około 350 pociągów
  • Sky Train – kursuje co kilka minut pomiędzy lotniskiem a dworcem, zatrzymując się po drodze na parkingach
  • transport Autobusem – stacja autobusowa znajduje się zaraz naprzeciwko hali przylotów. Z lotniska w kierunku centrum miasta odjeżdża szereg autobusów
  • TAXI – dojazd do miasta wynosi od 20 do 40 Euro
  • wypożyczalnia samochodów – na lotnisku można skorzystać z usług kilku wypożyczalni samochodów


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA