Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Dortmund

Miasto:Dortmund
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.dortmund-airport.de/dortmund_airport.html?&L=3
Adres:Flughafen Dortmund GmbH Flughafenring 11 44319 Dortmund
Telefon na informację:+49 (0)231/92 13-01
Kod:DTM
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko pierwotnie położone było w sąsiedztwie Breckel. Funkcjonuje ono już od roku 1925, kiedy to operowały na nim linie lotnicze Aero Lloyd. Podczas II wojny światowej Niemcy używali lotniska jako bazę wojskową. Następnie teren ten został przejęty przez wojsko brytyjskie. W 1960 roku cywilne lotnisko zostało przeniesione do Dortmund – Wickede. Rok 1969 to rozbudowa lotniska. W kolejnych latach port lotniczy Dortmund – Wickede przechodzi kolejne modernizacje.

 

Po zjednoczeniu Niemiec uruchamiane są połączenia z takimi miastami jak Drezno i Lipsk, Berlin, Londyn, Monachium, Norymberga i Stuttgart. W roku 2000 otwarto nowy terminal A29. Port lotniczy ciągle się rozwija i obsługuje coraz większą liczbę pasażerów.


Jest to międzynarodowe lotnisko położone 16 km od centrum Dortmundu, w Niemczech. Jest jednym z głównych portów lotniczych Zagłębia Ruhry. Lotnisko położone jest bardzo korzystnie przy autostradzie A40 (B1) lub A44. Na terenie portu znajduje się prawie 5000 miejsc parkingowych, a dzięki monitoringowi możliwe jest sprawdzenie ich dostępności na stronie internetowej portu.

 

Pomiędzy lotniskiem a Stacją Dortmund Główny kursuje ekspresowy bus. Skorzystać można również z busa, który kursuje na trasie lotnisko - Stacja Holzwickede/Dortmund Flughafen oraz z autobusu do miasta Unna. Na terenie portu funkcjonuje kilka wypożyczalni samochodów. Dojazd TAXI do centrum Dortmundu kosztuje około 20 €.Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA