Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Drezno

Miasto:Dresden
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.dresden-airport.de/pl/index.html?newLanguage=pl
Adres:Flughafen Dresden GmbH Postfach 80 01 64 01101 Drezno
Kod:DRS
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko powstało dla celów komercyjnych już w 1935 roku. Wybuch II wojny światowej skutkował jednak przejęciem portu lotniczego przez wojsko niemieckie. Po wojnie teren ten stał się ośrodkiem treningowym armii sowieckiej. Od 1957 roku port ponownie był używany w celach komercyjnych. Dwa lata później wznowiono międzynarodowe loty, jednak głównie do krajów Bloku Wschodniego.

 

Po decyzji władz Wschodnich Niemiec o rozwoju własnego przemysłu lotniczego, opartego w głównej mierze na Dreźnie, wzrosło znaczenie portu lotniczego. Po zjednoczeniu Niemiec lotnisko zostało rozbudowane, a do rozkładu lotów dodano destynacje w Europie Zachodniej. Dzięki temu w pierwszej połowie lat 90-tych XX wieku ruch na lotnisku wzrósł siedmiokrotnie. Port lotniczy wzbogacił się o drugi terminal w 1995 roku, a kolejny, trzeci został oddany do użytku w 2001 roku.


Port lotniczy Flughafen Dresden-Klotzsche jest międzynarodowym lotniskiem, położonym 9 km na północ od centrum Drezna, w kraju związkowym Saksonia, w Niemczech. Stacja kolejowa znajduje się pod budynkiem terminalu. Kursuje na niej pociąg linii S2, który dojeżdża do dworców Dresden-Neustadt i Dresden Hauptbahnhof z czego ten drugi znajduje się w centrum miasta i jest jednym z największych dworców kolejowych w Niemczech.

 

Ponadto z terenu lotniska wyjeżdżają również tramwaje, które pozwalają na łatwe przedostanie się do miasta. Lotnisko jest obsługiwane przez węzeł autostrady A4, która stanowi obwodnice centralnego Drezna. Na lotnisku znajduje się wielopoziomowy parking z około 1500 miejsc.Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA