Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Bristol International Airport

Miasto:Bristol
Kraj:Wielka Brytania
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.bristolairport.co.uk/
Telefon na informację:+44(0)870 121 2747
Kod:BRS
1 -1 100% 0%

 

Początki lotniska sięgają 1930 roku. Wtedy to otwarto Bristol (Whitchurch) Airport. Podczas II wojny światowej było to jedyne cywilne lotnisko w Anglii, które działało. Po wojnie port lotniczy nadal był używany, jednak z czasem okazał się zbyt mały dla większości operacji lotniczych, a znajdujące się w okolicy domy uniemożliwiały rozbudowę płyty lotniska. Z tego powodu postanowiono przenieść lotnisko na tereny sąsiadujące z Lulsgate Bottom Airfield. Nowy port lotniczy przyjął nazwę Bristol Lulsgate Airport i został otwarty w 1957 r. Wszystkie operacje lotnicze, które odbywały się na lotnisku Bristol (Whitchurch) Airport zostały tam przeniesione.

 

Od tego czasu port lotniczy przeszedł wiele modernizacji: wybudowano nowy parking, odnowiono halę przylotów, utworzono wiele nowych stoisk sklepowych. W 1997 r. lotnisko przyjęło nazwę Bristol International Airport. W 1999 r. powstał nowy terminal. W marcu 2010 roku kolejny raz zmieniono nazwę portu. Obecnie brzmi ona Bristol Airport. Wraz z nazwą zmieniono logo oraz slogan.

 

  • Lotnisko znajduje się 8 km na południe od centrum Bristolu. Do portu można dojechać drogą A38. Miejsca parkingowe można zarezerwować poprzez stronę internetową.

 

  • Pomiędzy lotniskiem a miastem kursuje specjalna lotniskowa linia autobusowa. Ponadto na podobnej trasie jeździ autobus 121, który jednak kurs zaczyna w mieście Weston-Super-Mare.

 

  • Najbliższa lotniska stacja kolejowa to Bristol Temple Meads. Znajduje się ona od niego w odległości około 11 km. Dojechać do niej można autobusami, kursującymi z lotniska.

 

  • Przed portem lotniczym znajduje się postój TAXI, które są dostępne o każdej godzinie przez cały rok.

 

  • Wypożyczalnie samochodów funkcjonujące na lotnisku: Europcar, National, Hertz, AVIS


Komentarzy: 0