Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Birmingham

Miasto:Birmingham
Kraj:Wielka Brytania
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.birminghamairport.co.uk/
Adres:Birmingham International Airport Ltd Birmingham B26 3QJ
Telefon na informację:+44 (0)844 576 6000
Kod:BHX
1 -1 100% 0%

 

Decyzja o budowie lotniska zapadła w 1933 roku. Port został oddany do użytku w 1939 r. Pierwotnie z lotniska odbywały się wyłącznie loty krajowe. Podczas II wojny światowej port lotniczy był wykorzystywany jako baza wojskowa. Do użytku cywilnego lotnisko wróciło w 1946 r. Przełom nastąpił w 1961 r., kiedy to wybudowano nowy terminal, przeznaczony do obsługi ruchu międzynarodowego. Nazwano go International Building. Uruchomiono loty do USA, m.in. do Nowego Jorku. Jednak prawdziwa ekspansja lotniska rozpoczęła się za sprawą wybudowania nowego terminalu, sąsiadującego ze stacją kolejową Birmingham International railway station oraz National Exhibition Centre. Oficjalnemu otwarciu tego obiektu przewodniczyła Królowa Elżbieta II - nastąpiło ono 30 mają 1984 r.

 

Ciekawostką jest, że rok później, na terenie lotniska, postawiono rzeźbę Take Off. Upamiętniała ona 40 lecie pokoju na świecie – jej twórcą jest Polak - Walenty Pytel. W 1991 r. wybudowano kolejny terminal, który nosił nazwę Eurohub. Wykorzystywany on był głównie przez linie British Airways i służył lotom po Europie. Od 2000 roku uruchomiono program wielkiej rozbudowy portu lotniczego. Na inwestycję przeznaczono 40 mln £ . Podczas realizacji projektu otwarto 12 nowych stoisk sklepowych, odnowiono hale przylotów i odlotów oraz zmieniono nazwę terminali na Terminal One i Terminal Two. Powstało również połączenie kolejowe pomiędzy lotniskiem, stacją Birmingham International railway station oraz National Exhibition Centre. Obsługuje je system AirRail Link. Port lotniczy położony jest 13 km od centrum Birmingham.


Podróż do/z lotniska:


samochód – port lotniczy znajduje się przy zjeździe nr 6 z autostrady M42. Do Birmingham prowadzi natomiast droga krajowa A45. Dla podróżujących z GPS koordynaty lotniska to B26 3QJ. Miejsca parkingowe przy lotnisku można rezerwować poprzez stronę internetową.


kolej - stacja kolejowa Birmingham International railway station łączy się z lotniskiem oraz National Exhibition Centre. Przejazd pomiędzy tymi obiektami odbywa się za pośrednictwem AirRail Link i jest darmowy. Ze stacji Birmingham International a centrum miasta kursują pociągi, które odjeżdżają co około 10 min. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 3.10 £ (cena może ulec zmianie) i trwa około 10 min. Ze stacji można również w ciągu dnia odjechać do centralnego Londynu. Podróż ta zajmuje 70 min.


autobus – głównymi liniami autobusowymi, które kursują z lotniska są 900 (łączy z Birmingham) oraz 966 (łączy z Erdington i Solihull). Koszt jednorazowego przejazdu to 1.70 £ .


TAXI – postój taksówek znajduje się naprzeciwko hali przylotów.


wypożyczalnia samochodów – na terenie lotniska swoje usługi oferują : Avis, Budget, Enterprise, Rent-a-Car , Europcar, Hertz, NationalKomentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA