Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Belfast-International

Miasto:Belfast
Kraj:Wielka Brytania
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.belfastairport.com/en/
Adres:Belfast International Airport Belfast BT29 4AB
Telefon na informację:+44 (0) 28 9448 4848
Kod:BFS
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko powstało już w 1917 roku. Pierwotna nazwa portu lotniczego brzmiała Aldergrove. Termin ten jest nadal potocznie używany. Pierwotnie lotnisko służyło Royal Flying Corps za bazę treningową, szczególnie wykorzystywaną podczas I wojny światowej. Regularne loty cywilne rozpoczęły się w 1933 roku. Inauguracyjny lot odbył się do Glasgow. W 1963 r. nastąpiło otwarcie nowego terminalu. Ceremonii przewodziła Królowa Elżbieta. W latach 70-tych XX wieku ruszył program modernizacji portu lotniczego. Wydłużono pas startowy, wybudowano nowy parking oraz postój taksówek. Od 1983 r. lotnisko nosi nazwę Belfast International. W tamtym czasie było to największe cywilne lotnisko w Irlandii Północnej. Obecnie zajmuje pod tym względem drugie miejsce – znajduje się za portem lotniczym w Dublinie. Prywatyzacji lotniska w Belfaście dokonano w 1994 roku.


Jest to główny międzynarodowy port lotniczy obsługujący Belfast w Irlandii Północnej. Drugim portem, który obsługuje Belfast jest port lotniczy Belfast-City im. George'a Best. Lotnisko jest oddalone 21 km na północny zachód od centrum miasta. Port jest także znany jako Aldergrove, od nazwy wsi położonej tuż na zachód od portu. Port Belfast-International współużytkuje swoje drogi startowe z bazą lotniczą Royal Air Force RAF Aldergrove. W 2007 r. irlandzka linia lotnicza Aer Lingus wybrała port lotniczy Belfast-International jako swój trzeci węzeł, pierwszy poza granicami Republiki Irlandii.


Transport z/do lotniska:

 

  • samochód – do Belfastu z lotniska można dojechać autostradą M2.
  • autobus – przystanek autobusowy znajduje się naprzeciwko wyjścia z terminalu. Ekspresowa linia autobusowa 300 kursuje pomiędzy lotniskiem a centrum miasta 24h/7dni w tygodniu. W zależności od pory autobus odjeżdża z lotniska głównie co 15-30 min. Koszt tego przejazdu to,w zależności od destynacji:
    • lotnisko – Belfast: 7£ (w jedną stronę) 10£ (w dwie strony)
    • lotnisko – Templepatrick: 4.10£ (w jedną stronę) 7.40£ (dwie strony)
    • Templepatrick – Belfast: 2.90£ (w jedną stronę) 5.20£ (dwie strony)

 

  • kolej – najbliższa stacja kolejowa znajduje się w mieście Antrim (oddalonym o 11km od lotniska). Dostać się tam można za pomocą TAXI lub linii autobusowej 109A, która odjeżdża co 1h. Ze stacji kolejowej w Antrim dojechać można do Lisburn, Belfastu i Londonderry.

 

  • wypożyczalnia samochodów – na terenie lotniska swoje usługi w wypożyczeniu auta oferują : Avis, Budget, Euorpecar, Hertz, National Car Rental oraz Sixt.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA