Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Altenburg-Nobitz

Miasto:Altenburg
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Strona WWW:http://www.leipzig-altenburg-airport.de/indexen.shtml
Adres:Flugplatz Altenburg-Nobitz GmbH Am Flugplatz 1 04603 Nobitz
Telefon na informację:+49 (0)34 47/ 590-238
Kod:AOC
1 -1 100% 0%

 

Lotnisko to jest jednym z najstarszych niemieckich portów lotniczych. Jego historia sięga końca XIX wieku, kiedy to na miejscu dzisiejszego lotniska znajdował się poligon wojskowy. Oficjalne otwarcie portu nastąpiło w roku 1913. Podczas I wojny światowej lotnisko było miejscem produkcji niemieckich maszyn. Okres II wojny światowej, to utworzenie na terenie lotniska bazy wypadowej Luftwaffe.

 

Po upadku Rzeszy, teren portu lotniczego został przejęty przez wojsko USA, które następnie przekazało lotnisko sowietom. Obecność Rosjan na terenie Leipzig-Altenburg trwała aż do 1992 roku. Po upadku komunizmu i ponownym połączeniu Niemiec, podjęto decyzję o przemianowaniu portu na lotnisko cywilne.


Port lotniczy położony jest 5 km na południowy wschód od Altenburga i 42 km na południe od Lipska. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Turyngii.Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA